Boisko, parking, place zabaw Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 08 marca 2013 08:25

boisko-szkola-stykow-minW bieżącym roku, w gminie Brody ruszą duże inwestycje w przestrzeni publicznej. Przy Szkole Podstawowej w Stykowie będzie boisko ze sztuczną nawierzchnią - podobną do tych na „Orlikach”. Rozbudowany zostanie parking przy ośrodku zdrowia w Brodach a cztery kolejne szkoły wzbogacą się o place zabaw.

Obecnie, boisko w Stykowie ma starą płytę asfaltową. Nowa nawierzchnia z polipropylenu będzie bardzo funkcjonalna oraz dzięki swej miękkości bezpieczna dla uczniów. W razie zużycia jakiejś części – będzie można wymieniać uszkodzone moduły. Zainstalowane będą bramki, i inny oprzęt. Na powierzchni wymalowane będą linie wyznaczające boisko do koszykówki, piłki siatkowej, piłki ręcznej i tenisa ziemnego. Za bramkami będą ustawione siatki o wys. 5 m. Cztery kolejne szkoły w gminie (w Brodach, Krynkach, Lipiu i Lubieni) wzbogacą się o nowe place zabaw.  Przy podstawówkach powstaną zestawy do rekreacji zawierające: wieżę, domek, huśtawkę, dwa rodzaje bujaków oraz tablice edukacyjno – informacyjne.

parking-osrodek-zdrowia-brody-mOd dłuższego czasu, zbyt ciasny stał się parking przy ośrodku zdrowia w Brodach. W bieżącym roku teren ten nabierze nowego blasku. Przybędzie 15 miejsc parkingowych – w tym dwa dla niepełnosprawnych. Na nowym parkingu będzie nawierzchnia z kostki brukowej. Obok powstanie plac zabaw dla dzieci oraz zasadzone będą drzewa i krzewy. Na tym terenie ustawione będą także tablice informacyjne o najciekawszych atrakcjach turystycznych w okolicy.

Powyższe zadania dofinansowane będą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  - „Odnowa i Rozwój wsi”.

Poprawiony: piątek, 08 marca 2013 13:31