Strona Główna Historia Pogrzeb śp. księdza infułata Czesława Wali

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Pogrzeb śp. księdza infułata Czesława Wali PDF Drukuj Email

sp-ks-Czeslaw-Wala-M   Informujemy, że pogrzeb śp. Księdza Infułata Czesława Wali odbędzie się w sobotę 6 czerwca 2020 w Sanktuarium Matki Bożej, Bolesnej Królowej Polski, Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie – Godowie. O godzinie 11.00 na polowym ołtarzu przed Golgotą Martyrologii Narodu Polskiego celebrowana zostanie msza święta w intencji zmarłego.

   Przewodniczył jej będzie Biskup Diecezji Radomskiej Henryk Tomasik. Po Mszy Pogrzebowej trumna z ciałem zmarłego spocznie w katakumbie w kościele dolnym sanktuarium. Ceremonia odbywać się będzie z zachowaniem obowiązujących obecnie zasad bezpieczeństwa.

Na pogrzeb przybędzie delegacja naszej gminy z Wójtem Gminy Brody Panią Marzeną Bernat i Radnymi Rady Gminy Brody. Delegacja złoży wiązankę kwiatów od Wójta, Rady i mieszkańców Gminy Brody. Ustalony zostanie także termin Mszy Świętej za duszę śp. Księdza Infułata Czesława Wali od władz samorządowych i mieszkańców Gminy Brody. O tym kiedy odbędzie się Msza powiadomimy w oddzielnym komunikacie.

Przyjazd na uroczystość pogrzebową osób, które chciałyby pożegnać zmarłego kapłana indywidualnym transportem własnym.
Przypomnijmy, że śp. Ksiądz Infułat Czesław Wala przez wiele lat był związany z Gminą Brody. Od 1967 do 1981 był wikariuszem Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krynkach. Zmarł 31 maja 2020 roku w wieku 84 lat w 56 roku kapłaństwa.

 

 

Czy wiesz, że...

bocian.czchciałbyś na własne oczy zobaczyć bocian czarnego? Ten rzadki gatunek wybrał na miejsce gniazdowania niedostępne partie rezerwatu "Rosochacz". Miłośnik przyrody dostrzeże tam wiele ciekawych gatunków flory i fauny.

elektronik sigara