Strona Główna Historia W sobotę pogrzeb ks. Kuśmierczyka

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

W sobotę pogrzeb ks. Kuśmierczyka PDF Drukuj Email

ks-stanislaw-kusmierczyk-pogrzeb-stykow-gmina-brody-mWielkim szokiem dla nas wszystkich była wiadomość o śmierci ks. kan. Stanisława Kuśmierczyka - zasłużonego proboszcza parafii w Stykowie. Pogrzeb odbędzie się w sobotę, 15 lutego o godzinie 12:00 w kościele pw. NMP Wspomożenia Wiernych. Przy ciele zmarłego, będzie można się pomodlić już od godziny 9:00. Dla przyjezdnych dostępne będą parkingi przy szkole w Stykowie. W tym czasie przewidywany jest duży ruch pojazdów dlatego policja kierować będzie ruchem. Prosimy o cierpliwość i o spokojną jazdę.

Ks. kan. Stanisław Kuśmierczyk przeżył 67 lat. Święcenia kapłańskie przyjął w 1979 roku. Pracował jako wikariusz w parafiach: Krępa Kościelna, Ostrowiec Świętokrzyski - Miłosierdzia Bożego i Opoczno - św. Bartłomieja. Od 1991 roku był proboszczem parafii w Stykowie.

 

Czy wiesz, że...

dyslokacjajednym z ciekawych zjawisk geologicznych w północnej części województwa świętokrzyskiego jest tzw. dyslokacja Wąchocko - Rudzka? Rzeka Kamienna niejako odgradza różne formy geologiczne. Prawy (południowy) brzeg rzeki stanowią utwory dolnego i środkowego triasu, natomiast wzdłuż lewego brzegu zalegają skały dolnej jury.

elektronik sigara