Strona Główna Historia Uczniowski rajd integracyjny

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Uczniowski rajd integracyjny PDF Drukuj Email

adamowM-rajd-glowne  
   Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Adamowie uczestniczyły w ciekawych lekcjach terenowych. W dniu tych wyjątkowych zajęć maluchy z zerówki pozostały wraz ze swoją panią Alicją Kozerą pod szkołą, gdzie rodzice i dziadkowie zorganizowali im „Piknik pod wiatą".


   Natomiast klasy I – V oraz VI – VIII wyruszyły do leśniczówki, gdzie przedstawiciele Nadleśnictwa Starachowice przeprowadzili dla dzieci zajęcia dydaktyczne w terenie.

   Klasy młodsze uczyły się rozpoznawania poszczególnych gatunków drzew leśnych i dowiadywały się ciekawostek o życiu mieszkańców lasu. Starsi uczniowie, którzy niedawno wzięli udział w konkursie klimatycznym, chcieli utrwalić swoje wiadomości związane z zagadnieniami dotyczącymi zanieczyszczeń środowiska oraz zmian klimatu.

  Obie grupy wybrały się także na spacer po jesiennym lesie, a na koniec razem z pracownikami nadleśnictwa zasiedli przy ognisku na wspólnym pieczeniu kiełbasek. Leśna lekcja tak spodobała się uczniom, że czekają z niecierpliwością na jej kontynuację, która nastąpi zimą i będzie związana ze śledzeniem tropów zwierząt na śniegu oraz karmieniem ich w leśnych paśnikach.


 

Czy wiesz, że...

bocian.czchciałbyś na własne oczy zobaczyć bocian czarnego? Ten rzadki gatunek wybrał na miejsce gniazdowania niedostępne partie rezerwatu "Rosochacz". Miłośnik przyrody dostrzeże tam wiele ciekawych gatunków flory i fauny.

elektronik sigara