mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Komplet medali dla Krynek PDF Drukuj Email

Wszyscy zawodnicy-M-SP Krynki  14.06.2019 r. w Sandomierzu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w lekkiej atletyce, które były wyjątkowo udane dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krynkach. Zobyli oni komplet medali – złoto, srebro i brąz.

Karolina Kumor zajęła I miejsce w rzucie piłeczką palantową, Amelia Barańska zdobyła II miejsce w biegu na 600 m. (czas 2,01), Martyna Kaczor – III miejsce w rzucie piłeczką palantową .

Zawodnicy, którzy zajęli miejsca poza podium, ale znaleźli się w pierwszej dziesiątce woj. świętokrzyskiego:
Weronika Cieślik (skok w dal, bieg na 60 m),
Antoni Świtoń (bieg na 60 m i 300 m.),
Wiktoria Kowalik (bieg 600 m.),
Zofia Kiepas (bieg 300 m., skok w dal)

Efekty przygotowań uczniów widać po zajmowanych miejscach, na tle najlepszych zawodniczek oraz zawodników woj. świętokrzyskiego. Opiekunem młodych kryneckich sportowców jest nauczyciel Artur Góra.

Czy wiesz, że...

bocian.czchciałbyś na własne oczy zobaczyć bocian czarnego? Ten rzadki gatunek wybrał na miejsce gniazdowania niedostępne partie rezerwatu "Rosochacz". Miłośnik przyrody dostrzeże tam wiele ciekawych gatunków flory i fauny.