Strona Główna Historia Sukces uczennic z Dziurowa w XIII Plenerze Nadwiślańskim w Ryczywole

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Sukces uczennic z Dziurowa w XIII Plenerze Nadwiślańskim w Ryczywole PDF Drukuj Email

Mplener-malarski-plenerowy-dziurowglowne

 W ramach nawiązanej współpracy 28.05.2019r uczniowie naszej szkoły brali udział w XIII Plenerze Nadwiślańskim w Ryczywole (woj. mazowieckie). W plenerze brało udział 8 szkół z województwa mazowieckiego i szkoła z Dziurowa – razem 45 uczestników.


Z naszej szkoły na plener pojechało 14 uczniów z klas IV-VII: Ziętek Patryk, Cieśla Konrad, Papucka Maria, Olszewska Agata, Sokół Maja, Stachera Julia, Lach Roksana, Jamska Dorota, Mąka Aleksandra, Nowak Martyna, Samiec Amelia, Krzowska Julia, Krzewska Maja, Kosmala Aleksandra. Opiekunami uczestników pleneru byli dyrektor szkoły p. Halina Turek i p. Ewa Wójcik.
Maja Sokół zajęła drugie miejsce w kategorii klas IV-VI i Amelia Samiec zajęła równiż drugie miejsce, ale w kategorii klas VII-VIII i młodzież gimnazjalna.
Uczestnicy pleneru po krótkich warsztatach w czasie których obejrzeli film na temat techniki ołówkowej wykonywali pracę techniką rysunkową. Uczniowie klas I-III, również pracowali w plenerze, ale wykonywali prace kredkami pastelowymi. Wszystkie materiały rysunkowe zapewniał organizator. Na zakończenie odbył się poczęstunek a wręczenia dyplomów i nagród dokonali z-ca burmistrza w Kozienicach p. Dorota Stępień i dyrektor P.S.P. w Ryczywole p. Maria Fusiek. Wszyscy uczniowie z naszej szkoły otrzymali upominki w postaci materiałów szkolnych i biurowych.
Gratulujemy MAI I AMELII.

 

fot: PSP Dziurów

 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.

elektronik sigara