Strona Główna Historia Czytanie daje moc…

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Czytanie daje moc… PDF Drukuj Email

Mczytanie-daje-moc-lipie-glowne

  W Publicznej Szkole Podstawowej w Lipiu zakończył się projekt czytelniczy pod hasłem:,, Kto czyta, nie błądzi ". W projekcie uczestniczyli uczniowie klasy II i III pod kierunkiem wychowawczyni Katarzyny Zdziesinskiej.

Działania podjęte w ramach projektu miały na celu upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci. Uczniowie w każdym miesiącu byli zobowiązani do czytania dowolnej książki w domu przez kilkanaście minut dziennie, a także czytali wspólnie w szkole.

Uwieńczeniem projektu było zorganizowanie w murach szkoły spotkania z poetką Panią Alicją Zanijat, która bardzo ciekawie opowiadała o swojej twórczości oraz odpowiadała na pytania uczniów. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu. Uczniowie mieli możliwość poznać twórczość Pani Alicji Zanijat oraz obejrzeć przyniesione przez nią książki m.in. ,,Pory roku pełne uroku'', ,,Kosmiczna wyprawa- ciekawa zabawa'', ,,Starachowice miasto na wzgórzach''.Najmłodsi uczniowie szkoły obdarowali szanownego Gościa laurkami oraz kwiatami przygotowanymi wspólnie z wychowawczynią Magdaleną Orczyk.


W ramach projektu klasy 0-3 uczestniczyły także w lekcji bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Plastuś w Starachowicach. Żywa lekcja biblioteczna zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie i sprawiła wiele radości. Pani Kasia i Pani Madzia mają nadzieję, że choć trochę udało im się zachęcić dzieci do czytania i sięgania po książki.

 

Fot: PSP Lipie

 

Czy wiesz, że...

bocian.czchciałbyś na własne oczy zobaczyć bocian czarnego? Ten rzadki gatunek wybrał na miejsce gniazdowania niedostępne partie rezerwatu "Rosochacz". Miłośnik przyrody dostrzeże tam wiele ciekawych gatunków flory i fauny.

elektronik sigara