Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Gospodarka odpadami Badanie naukowe dotyczące deindustrializacji oraz rozwoju gmin

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Badanie naukowe dotyczące deindustrializacji oraz rozwoju gmin PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura   

W nawiązaniu do pisma doktorantki Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego Pani Magdaleny Cybulskiej, przygotowującej rozprawę doktorską na temat wpływu procesu deindustrializacji i przemian w wyniku transformacji ustrojowej w 1989 roku na rozwój społeczno-gospodarczy gmin, prosimy o wypełnienie znajdującej się w załączniku ankiety. Jest ona jednym z etapów badania przeprowadzanego wśród władz lokalnych. Jej celem jest poznanie różnych aspektów funkcjonowania gminy oraz zarządzania jej rozwojem.

Przedmiotem głównego zainteresowania są gminy, które doświadczyły procesu likwidacji przemysłowego przedsiębiorstwa państwowego. O wypełnienie ankiety prosimy także przedstawicieli pozostałych jednostek.  Badaczka będzie niezmiernie wdzięczna za czas poświęcony na wypełnienie kwestionariusza. Jeśli to możliwe, Pani Magdalena Cybulska prosi o przesłanie wypełnionych ankiet do 20 grudnia 2020 roku na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Kolejnym etapem badania jest przeprowadzenie wywiadów pogłębionych z osobami pamiętającymi proces upadku państwowych zakładów przemysłowych lub zaangażowanymi w późniejsze działania mające na celu poprawę sytuacji społeczno-gospodarczej gminy. Jeśli to możliwe, przy okazji wypełniania kwestionariusza ankiety, Pani Magdalena Cybulska bardzo prosi o ewentualne wskazanie osób, do których mogłaby się w tej sprawie zwrócić.

Kliknij aby pobrać załącznik z ankietą w formacie doc rozmiar 65 kilobajtów

Pozostając z szacunkiem, serdecznie dziękuję za pomoc w realizacji badania,
mgr Magdalena Cybulska
Uniwersytet Warszawski
Wydział Geografii i Studiów Regionalnych
Katedra Geografii Miast i Planowania Przestrzennego
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.

elektronik sigara