Strona Główna Gospodarka odpadami Opłata za śmieci - nowe stawki

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Opłata za śmieci - nowe stawki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   

odpady-wywoz-oplata-gmina-brody-swietokrzyskie-smieci-1mPod koniec bieżącego roku wszystkie gminy muszą podwyższać wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Także Rada Gminy w Brodach na ostatniej sesji przyjęła nowe zasady naliczania należności. Opłata nie zmieni się dla gospodarstw zamieszkiwanych przez dwie osoby.

Od kwietnia do października 2020 roku, śmieci zabierane będą 2 razy w miesiącu. Dodać należy, że samorząd obowiązuje ustawowy zakaz dokładania pieniędzy gminnych do kosztów gospodarki odpadami. Z tych powodów, wzrost kosztów usług musi przełożyć się na wyższe opłaty. Podwyżki nie są drastyczne dzięki korzystnemu rozstrzygnięciu przetargu na wywóz śmieci. Osoby samotnie zamieszkujące płacić będą 12 zł na miesiąc. Tak jak dotąd, opłata od gospodarstwa zamieszkiwanego przez dwie osoby wynosić będzie 23 zł na miesiąc. Stawka dla gospodarstw trzyosobowych wynosić będzie 28 złotych miesięcznie. Zarządcy mieszkań, w których przebywa cztery i więcej osób płacić będą 33 zł za miesiąc. – Od wielu lat, do mnie, do radnych i sołtysów docierały głosy, że poprzedni system naliczania opłat jest niesprawiedliwy, dlatego postanowiliśmy dokonać zmian stawek przy okazji wzrostu kosztów wywozu śmieci – powiedziała Marzena Bernat, Wójt Gminy Brody.

Brody dobrze wyglądają w porównaniach opłaty za śmieci w innych gminach. W niektórych gminach obowiązują stawki np. 13 złotych za osobę. W takiej sytuacji opłata od gospodarstwa pięcioosobowego wynosi aż 65 zł.

 

Stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w gminie Brody:

Liczba osób
zamieszkujących
w gospodarstwie

Miesięczna opłata
od 2020r.

Dotychczasowa,
miesięczna opłata
(2019r.)

1

12 zł

10

2

23 zł

23

3

28 zł

23

4 i więcej

33 zł

23

Zobacz też:

Harmonogramy wywozu odadów w 2020 roku.

 

 

Poprawiony: wtorek, 31 grudnia 2019 07:27
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.

elektronik sigara