Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Gospodarka odpadami Gimnazjaliści z Rudy w Bułgarii – podróż za jeden uśmiech

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Gimnazjaliści z Rudy w Bułgarii – podróż za jeden uśmiech PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marzena Staryczenkow, ZSP Ruda   

Mgimnazjalisci-z-rudy-w-bułgarii-WhatsApp Image 2019-06-11 at 15.42.53

 

Uczniowie ostatnich klas gimnazjum z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rudzie mieli niecodzienną okazję skorzystania bezpłatnie z wczasów typu all inclusive w Bułgarii.


Marzenia o kąpieli w ciepłym morzu, plażowaniu nad Morzem Czarnym, wieczorach w hotelowym basenie i wycieczkach do starożytnych zabytków spełniło się dzięki sponsorowi i pomysłodawcy wyprawy, panu Andrzejowi Gołydze. Ten przedsiębiorca i syn byłej dyrektor szkoły w Rudzie opłacił przelot i pobyt w hotelu Diamond w Słonecznym Brzegu w Bułgarii grupce gimnazjalistów wraz z opiekunami. Kierował się sentymentem do szkoły, którą prowadzili w przeszłości jego mama i dziadek oraz chęcią uczczenia stulecia placówki, które obchodziliśmy w bieżącym roku szkolnym.
O 15-ście miejsc na tę podróż marzeń uczniowie zabiegali całe pierwsze półrocze, zdobywając jak najlepsze oceny i angażując się w działania społeczne na rzecz szkoły, środowiska lokalnego, zwierząt, biorąc udział w konkursach. Zebrane dzięki aktywności punkty przełożyły się na zakwalifikowanie na wycieczkę.
Szczęśliwa piętnastka pod opieką dyrektor Ewy Stawiarskiej i nauczycielki Marii Cząstki wyruszyła w piątek 31 maja spod Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rudzie do Katowic, skąd samolot zabrał ich do Burgas w Bułgarii. Przed północą znaleźli się w hotelu w Słonecznym Brzegu, gdzie mogli oddać się błogiemu wypoczynkowi.
Na wyprawie nie zabrakło również zwiedzania. Oprócz hotelowo – plażowej sielanki młodzież zwiedziła Nessebar – starożytne miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz zabytkowe miasto Sozopol, gdzie uczestnicy mogli podziwiać cerkwie i wykopaliska archeologiczne.
Niezapomniana będzie piesza wyprawa wzdłuż odcinka wybrzeża Morza Czarnego do Nessebaru, ale także obiad w Sozopolu złożony tylko z dań specyficznych dla Bułgarii.
Uczestnicy wycieczki mieli okazję osobiście podziękować darczyńcy na spotkaniu w sali konferencyjnej hotelu. Pan Andrzej Gołyga opowiadał młodzieży o swej drodze kariery i losach, czym zapewne zmotywował naszych uczniów do nauki i pracy. Wspólny spacer uliczkami miasta był miłym akcentem po podziękowaniach i zdjęciach.
Jak każdy odpoczynek i ten musiał się jednak skończyć. W piątek 7-go czerwca wszyscy bezpiecznie wrócili do kraju, by około godziny trzeciej nad ranem znaleźć się we własnych domach.
Uczniowie opaleni, wypoczęci i zadowoleni wrócili już do szkoły. Podkreślają, że nigdy nie zapomną tej wspólnej wyprawy. Są wdzięczni sponsorowi i swoim opiekunom za ten tydzień beztroskiego wypoczynku.

 

fot:ZSP Ruda

 

 

Poprawiony: czwartek, 13 czerwca 2019 09:26
 

Czy wiesz, że...

fascynacja-mprzy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach dzaiałają cztery zespoły śpiewacze, dwie grupy taneczne oraz Gminna Orkiestra Dęta?

elektronik sigara