URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Jak pomagać niepełnosprawnym? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Stachucy, Mariusz Zawłocki   
piątek, 28 lutego 2020 11:30

biblioteka-niepelnosprawni-mlodziez-krynki-6mNa to i inne pytania dotyczące różnych ułomności szukano odpowiedzi na zajęciach w Gminnej Bibliotece Publicznej w Brodach, które odbyły się 27 lutego br. Uczestniczyła w nich młodzież z klasy VIII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krynkach. Bibliotekarki zwróciły też uwagę na to, by używać odpowiednich słów określając osoby z różnymi dysfunkcjami, szczególnie psychicznymi.

Spotkanie urozmaicono animacjami o osobach niepełnosprawnych. Wykorzystano filmy Stowarzyszenia Integracja, oraz Polskiego Związku Niewidomych. Każdy uczestnik otrzymał książeczkę w tym temacie. Spotkanie odbyło się w ramach akcji "O osobach z niepełnosprawnościami", współorganizowanej przez Fundację Społeczeństwa Informacyjnego oraz Fundację Humanity in Action.

 


Poprawiony: piątek, 28 lutego 2020 12:02
 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.

elektronik sigara