Strona Główna Szkoły

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Czytanie daje moc… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marzena Staryczenkow, PSP Lipie   
czwartek, 16 maja 2019 07:22

Mczytanie-daje-moc-lipie-glowne

  W Publicznej Szkole Podstawowej w Lipiu zakończył się projekt czytelniczy pod hasłem:,, Kto czyta, nie błądzi ". W projekcie uczestniczyli uczniowie klasy II i III pod kierunkiem wychowawczyni Katarzyny Zdziesinskiej.

Działania podjęte w ramach projektu miały na celu upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci. Uczniowie w każdym miesiącu byli zobowiązani do czytania dowolnej książki w domu przez kilkanaście minut dziennie, a także czytali wspólnie w szkole.

Uwieńczeniem projektu było zorganizowanie w murach szkoły spotkania z poetką Panią Alicją Zanijat, która bardzo ciekawie opowiadała o swojej twórczości oraz odpowiadała na pytania uczniów. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu. Uczniowie mieli możliwość poznać twórczość Pani Alicji Zanijat oraz obejrzeć przyniesione przez nią książki m.in. ,,Pory roku pełne uroku'', ,,Kosmiczna wyprawa- ciekawa zabawa'', ,,Starachowice miasto na wzgórzach''.Najmłodsi uczniowie szkoły obdarowali szanownego Gościa laurkami oraz kwiatami przygotowanymi wspólnie z wychowawczynią Magdaleną Orczyk.


W ramach projektu klasy 0-3 uczestniczyły także w lekcji bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Plastuś w Starachowicach. Żywa lekcja biblioteczna zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie i sprawiła wiele radości. Pani Kasia i Pani Madzia mają nadzieję, że choć trochę udało im się zachęcić dzieci do czytania i sięgania po książki.

 

Fot: PSP Lipie

Poprawiony: czwartek, 16 maja 2019 07:36
 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.

elektronik sigara