Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Udany wypoczynek w Tatrach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 14 lipca 2010 10:40

101_2741minTrzydzieścioro uczniów z gminy Brody, wyjechało na kolonie do Zakopanego. Dzieci wędrowały po górach, korzystały z basenów termalnych, uczyły się góralskiego tańca - słowem dobrze wypoczywały. Wycieczkę w całości sfinansował Urząd Gminy Brody w ramach Programu Integracji Społecznej.

Na zorganizowanie wypoczynku, Stowarzyszenie Oświatowe „Nasza Szkoła" z Lipia otrzymało dotację w wysokości 30 tyś. zł. Jest to część pieniędzy uzyskanych przez gminę z Międzynarodowego Banku Odbudowy i Rozwoju. Uczestników kolonii wytypowali dyrektorzy szkół wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Brodach, ponieważ władzom gminy zależało, żeby z wyjazdu skorzystały dzieci z rodzin niezamożnych. 28 czerwca br., zanim młodzież wyjechała z Brodów wójt Andrzej Przygoda życzył uczestnikom kolonii szczęśliwej drogi oraz udanego wypoczynku.

W Zakopanem, większość dzieci po raz pierwszy oglądało majestatyczne Tatry. Duże wrażenie na dzieciach zrobił widok gór z Hali Kondratowej i Kalatówek. Koloniści odwiedzili  Gubałówkę, a także Niedzicę i Szczawnicę – malownicze miejscowości nad Dunajcem. W bogatym programie wyprawy była także kąpiel w basenach termalnych, zwiedzanie Krupówek, Wielkiej Krokwi. Dzieci, mogły poznać górskią florę i faunę w czasie wizyty w Muzeum Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zorganizowany był także pokaz gry na gajdach i nauka tańca góralskiego. Jak mówią nauczyciele – podopieczni  potrafili świetnie się bawić przy ludowej muzyce. Warty odnotowania jest fakt, że dzieci na koloniach były bardzo grzeczne i wypoczywały w kulturalny sposób.

Pogoda dopisywała uczestnikom wyprawy, czyli uczniom szkół podstawowych (w Brodach, Dziurowie, Krynkach, Lipiu, Lubieni i Stykowie). Typowo letnia aura sprzyjała podziwianiu tatrzańskich krajobrazów i poznawaniu zakopiańskich atrakcji. Opiekunami kolonii byli: Zbigniew Śliwa - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lipiu oraz nauczyciele szkoły: Justyna Marczak, Małgorzata Cheda oraz Katarzyna Zdziesińska.

 


Galeria zdjęć: (Fot. Zbigniew Śliwa)

 

Poprawiony: środa, 14 lipca 2010 11:18
 

Czy wiesz, że...

macieknajwiększym drzewem w gminie Brody jest dąb "Maciek". Owód jego pnia  wynosi aż 7 metrów!

elektronik sigara