Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Dużo pieniędzy na zadania społeczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
wtorek, 09 lutego 2010 09:32

mz-DSC02477pminGmina Brody, jako jedna z nielicznych w regionie otrzymała wysokie dofinansowanie w ramach Programu Integracji Społecznej (PIS) z pożyczki tzw. Banku Światowego. We wtorek, drugiego lutego Wójt Gminy Brody Andrzej Przygoda zorganizował w urzędzie spotkanie, podsumowujące realizację tego programu. Gościł na nim m. in. Regionalny  Koordynator PIS - Stanisław Baska.

Wójt Andrzej Przygoda powiedział, że w gminie Brody pomyślnie zrealizowano 13 projektów na łączną kwotę ponad 443 tys. zł. W minionym roku, szerokim echem odbiły się zajęcia z gimnastyki korekcyjnej dla uczniów szkół naszej gminy. Prowadzone były zarówno w salach gimnastycznych jak i na basenie w Starachowicach. Wszystkie  dzieci z wadami postawy chętnie korzystały z tych dodatkowych zajęć (łącznie prawie 21 tys. godzin). Młodzież nie musiała troszczyć się o transport na basen ponieważ zorganizowano dla nich autobusy(82 razy). Zakupiono drogi sprzęt rehabilitacyjny, który pozostał w szkołach.  Zadanie kosztowało prawie 245 tys. zł. Z programu integracji społecznej także zostały sfinansowane kolonie w Zakopanem zorganizowane przez Szkołę Podstawową w Lipiu. Uczestniczyło w nich czterdzieścioro uczniów ze wszystkich szkół w gminie. Były to dzieci głównie z rodzin niezamożnych. Kwota dotacji wyniosła 40 tys. zł.

Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach za ponad 11 tys. zł zorganizował szereg spotkań mających na celu integrację osób starszych. W 92 godzinach zajęć dla seniorów mieścił się głównie kurs komputerowy, próby i występy zespołów śpiewaczych, wieczorek integracyjny oraz wycieczka do Zakopanego. Znaczną dotację – prawie 19 tys. zł otrzymał Zespół Placówek Oświatowych w Stykowie na organizację zajęć i turnieju mini piłki nożnej.

Zrealizowano także inne, bardzo ciekawe projekty:

 • Szkoła Podstawowa w Lubieni  - Zajęcia rozwijające zdolności plastyczne dla 30 uczniów – głównie   mających problemy  natury emocjonalnej, wycieczka do Tokarni i pouczające zajęcia w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Kałkowie. Koszt zadania: 10, 4 tys. zł
 • SP w Krynkach za prawie 10 tys. zł zorganizowała:
  a) festyn rodzinny

b) wycieczki i rajdy piesze po Górach Świętokrzyskich

c) Koła zainteresowań takie jak warsztaty plastyczne, koło tenisa stołowego, szachowe, chór szkolny;

 • Gimnazjum w Rudzie zorganizowało wycieczkę krajoznawczą do Krzemionek Opatowskich, Opatowa i Ujazdu. Wzięło w niej udział 187 uczniów, 22 nauczycieli i 40 chętnych rodziców.
 • W gimnazjum  Krynkach, w ramach programu zrealizowano dwie wycieczki:
  a) Warszawa – szlakiem miejsc pamięci (Powązki, Pawiak, Aleja Szucha, Muzeum Powstania Warszawskiego).
  b) Chęciny-Tokarnia-Jaskinia Raj. Koszt zadania wyniósł prawie 10 tys. zł.
 • W Szkole Podstawowej w Stawie Kunowskim przygotowano wyjazd integracyjny do Zakopanego, który kosztował prawie 14 tys. zł.

Na zakończenie spotkania wójt podziękował przedstawicielom podmiotów realizujących zadania z Programu Integracji Społecznej za pracę włożoną w przygotowanie i zrealizowanie projektów. Andrzej Przygoda zaprosił stowarzyszenia działające na terenie gminy do skorzystania z pozostałych pieniędzy w programie. Zostało jeszcze prawie 134 tys. zł. do wykorzystania na zadania na rzecz lokalnej społeczności.

 


Galeria zdjęć:


Poprawiony: wtorek, 09 lutego 2010 10:14
 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.

elektronik sigara