Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Poznawali okolice Opatowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Kryzińska, Mariusz Zawłocki   
czwartek, 05 listopada 2009 13:02

0551mDrugiego października br. odbyła się wycieczka integracyjna zorganizowana przez Publiczne Gimnazjum w Rudzie w ramach Programu Integracji Społecznej, na realizację którego gmina Brody otrzymała dotację. W wycieczce uczestniczyli wszyscy uczniowie i nauczyciele gimnazjum oraz chętni rodzice. Eskapadę rozpoczęto od zwiedzania neolitycznej kopalni krzemienia pasiastego w Krzemionkach Opatowskich.

Jedyne w swoim rodzaju wykopaliska odkryto w 1922r., prace archeologiczne trwały wiele lat , a dziś mieści się tam muzeum , w którym można zwiedzać dawne wyrobiska. Następnym punktem wycieczki był Opatów. Jej uczestnicy zwiedzili Bramę Warszawską, kolegiatę Św. Marcina, Rynek i podziemną trasę turystyczną. Z Opatowa pojechali do Ujazdu. Młodzież i dorośli podziwiali mury Zamku Ossolińskich – Krzyżtoporu. Pomimo ogromnych zniszczeń ruiny robią niesamowite wrażenie. Przy odrobinie wyobraźni łatwo zobaczyć tam pałac, który nawet Wersalowi nie ustępuje przepychem.

Wyprawa zakończyła się ogniskiem i poczęstunkiem. Na głodnych wycieczkowiczów czekała kiełbaska i gorąca herbatka.

„ To niesamowite jak ten czas szybko upłynął, bawiliśmy się świetnie. Gdybyśmy mieli możliwość powtórzenia tej wycieczki, zdecydowalibyśmy się bez wahania” – mówią uczniowie gimnazjum.

 


Galeria zdjęć:


Poprawiony: piątek, 06 listopada 2009 13:56
 

Czy wiesz, że...

fascynacja-mprzy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach dzaiałają cztery zespoły śpiewacze, dwie grupy taneczne oraz Gminna Orkiestra Dęta?

elektronik sigara