Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Promocja z przytupem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiesława Wójcik, Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 12 czerwca 2017 08:30

agroturystyka-tokarnia-gmina-brody-jarmark-promocja-29minŚpiew, taniec i degustacja lokalnych przysmaków sprawiły, że kram promujący gminę Brody był chętnie odwiedzany przez uczestników XII Świętokrzyskiego Jarmarku Agroturystycznego. W Tokarni, do odwiedzenia gminy zapraszali organizatorzy stoiska – stowarzyszenie „Brody nad Kamienną" oraz zespół „Jarzębina".

Przy naszym namiocie panowała atmosfera radości i życzliwości. Cały czas stoisko tętniło życiem, były śpiewy i tańce. We wspólne świętowanie włączyli się także przedstawiciele władz gminy. Obecna była m. in. pani Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody oraz Stanisław Wrona – Przewodniczący Rady Gminy. Zespół „Jarzębina" zaśpiewał również na scenie jarmarku – przed występem Zenka Martyniuka i zespołu „Akcent". Przy stoisku gminy Brody, częstowano m. in. chlebem wiejskim ze smalcem i ogórkiem małosolnym. Dużym zainteresowaniem cieszył się pasztet dietetyczny. Dla łasuchów były także ciasta. Wyroby na degustacje pochodziły od lokalnych wytwórców lub zostały wykonane przez organizatorów stoiska. W Parku Etnograficznym w Tokarni, członkinie stowarzyszenia „Brody nad Kamienną" oraz zespołu „Jarzębina prezentowały własnoręcznie wykonane ozdoby z bibuły, prace haftowane oraz wykonane na szydełku. Gmina Brody, finansowo wsparła akcję promocyjną oraz zapewniła transport do Tokarni.

 

Poprawiony: poniedziałek, 12 czerwca 2017 08:39
 

Czy wiesz, że...

skwkrgłazy z rezerwatu "Skały w Krynkach" powstały z osadów dolnotriasowej rzeki, a zaledwie 2 km od  od rezerwatu, znajduje się odsłonięcie skał powstałych w podobnym okresie, lecz w środowisku morskim. Zobacz

elektronik sigara