Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Jednogłośnie poparli wójta PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 27 kwietnia 2012 11:53
glosowanie-brody-minRadni gminy Brody na czwartkowej sesji (26 kwietnia), jednogłośnie udzielili poparcia dla działań wójta Andrzeja Przygody w 2011 r. Przed głosowaniem, gospodarz gminy powiedział, że mimo skąpych środków finansowych udało się zrealizować o 21 inwestycji więcej niż planowano. Zadłużenie gminy spadło z 55% (2008r.) do ponad 26%.
Do najważniejszych inwestycji gminnych w 2011r należą:  budowa kanalizacji sanitarnej przy ul. Szkolnej, Piaskowej i Akacjowej w Brodach, utworzenie czwartej w gminie świetlicy wiejskiej w Krynkach,  utworzenie sali językowej w Szkole Podstawowej w Adamowie,  budowa placu zabaw w Kuczowie oraz remonty dróg: w Dziurowie, Jabłonnej, Lipu, Henryku, ul Aptecznej w Brodach oraz budowa chodnika w Krynkach przy ul. Kościelna
Wójt podał także  garść danych demograficznych. Prawie nie zmieniła się liczba ludności gminy. Obecnie wynosi ona 11 076 osób w tym 5 703 kobiet i 5 373  mężczyzn. Najwięcej dzieci przybyło w sołectwach: Jabłonna, Młynek i Adamów.  Ubyło zaś mieszkańców Rudnika, Stawu Kunowskiego i Brodów. W porównaniu z poprzednim rokiem, spadła liczba ślubów a wzrosła ilość rozwodów. Akty małżeńskie zawarło 109 osób. W Urzędzie Stanu Cywilnego, zarejestrowano 37 rozwodów oraz jedną separację.
Na zakończenie, wójt podziękował radnym za poparcie a także wyraził wdzięczność dla współpracowników: sołtysów oraz pracowników urzędu gminy. Innym miłym akcentem na sesji, były życzenia i kwiaty dla solenizantów. Imieniny obchodzili radni: Jerzy Stąporek, Stanisław Wrona, Marek Jedliński oraz Wojciech Janiec - sołtys Młynka.
a.przygoda-minsolenizanci-min

Poprawiony: piątek, 27 kwietnia 2012 13:20
 

Czy wiesz, że...

dyslokacjajednym z ciekawych zjawisk geologicznych w północnej części województwa świętokrzyskiego jest tzw. dyslokacja Wąchocko - Rudzka? Rzeka Kamienna niejako odgradza różne formy geologiczne. Prawy (południowy) brzeg rzeki stanowią utwory dolnego i środkowego triasu, natomiast wzdłuż lewego brzegu zalegają skały dolnej jury.

elektronik sigara