Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Brody na targach turystycznych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 23 kwietnia 2012 13:18
mz-DSC01458pminW weekend, od 20 do 22 kwietnia, gmina Brody promowana była  na Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL w Kielcach. Lokalne smakołyki oraz materiały informacyjne o Brodach i okolicach, dostępne były na stoisku Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej, do której należy gmina. Na scenie targowej publiczność zabawiał zespół „Brodowianki”.
W targach uczestniczyli przedstawiciele prawie wszystkich regionów Polski oraz goście z  zagranicy – m. in. ze Słowacji i Węgier. Każdy z wystawców starał się czymś zaskoczyć widzów by zachęcić od odwiedzenia swoich okolic. Przedstawiciele gminy częstowali gości naszym lokalnym specjałem – chlebem ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Na targach zaprezentowały się dwa zespoły śpiewacze. „Brodowianki” występowały na scenie. Ich piosenki bardzo podobały się widzom. Lokalne smakołyki zaprezentował zespół „Echo” z Adamowa. Były m. in.  koperty wiejskie z pieczarkami i nalewka z aronii. Stoisko Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej  odwiedzili przedstawiciele władz gminy: Andrzej Przygoda – Wójt Gminy Brody, Jerzy Stąporek – Przewodniczący Rady Gminy w Brodach oraz Wiesława Wójcik z Krynek  – członek zarządu stowarzyszenia.
Bardzo dobrze na targach wypadli przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania „Region Włoszczowski”. Ich  stoisko przygotowane było w tonie humorystycznym i przypominało stację kolejową Włoszczowa – Północ.

 


Zdjęcia:

Poprawiony: poniedziałek, 23 kwietnia 2012 14:15
 

Czy wiesz, że...

macieknajwiększym drzewem w gminie Brody jest dąb "Maciek". Owód jego pnia  wynosi aż 7 metrów!

elektronik sigara