Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Z wizytą u strażaków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wlazłowska   
poniedziałek, 23 kwietnia 2012 11:59

ad-SDC10680minUczniowie klas IV – VI ze Szkoły Podstawowej w Adamowie regularnie jeżdżą na zajęcia na basen w Starachowicach. Jednak w piątek 20 kwietnia oprócz zajęć na basenie, czekała ich niespodzianka w postaci wizyty w Powiatowej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach.

Dzieci miały okazję zapoznać się z realiami trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Duże zainteresowanie wzbudził sprzęt strażacki, który można było obejrzeć z bliska i dotknąć, a nawet przymierzyć. Atrakcją był wjazd na drabinie wozu strażackiego oraz możliwość, zajęcia miejsca za kierownicą wozu strażackiego. Uczniowie byli bardzo zainteresowani nowymi wiadomościami na temat straży pożarnej i być może wielu z nich postanowi w przyszłości wybrać ten zawód. Sspotkanie zorganizowały nauczycielki: Edyta Chodzyńska i Iwona Kozdęba

 

 


Zdjęcia: (Fot. I. Kozdęba)

Poprawiony: poniedziałek, 23 kwietnia 2012 13:18
 

Czy wiesz, że...

dyslokacjajednym z ciekawych zjawisk geologicznych w północnej części województwa świętokrzyskiego jest tzw. dyslokacja Wąchocko - Rudzka? Rzeka Kamienna niejako odgradza różne formy geologiczne. Prawy (południowy) brzeg rzeki stanowią utwory dolnego i środkowego triasu, natomiast wzdłuż lewego brzegu zalegają skały dolnej jury.

elektronik sigara