Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Uczyli się bezpiecznej jazdy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Tomasz Margula   
środa, 18 kwietnia 2012 10:46

IMG_0006minW Szkole Podstawowej w Brodach w dniu 17.04.2012 roku rozegrano eliminacje gminne Konkursu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum. Konkurs składał się z dwóch części: w pierwszej należało wykazać się wiadomościami z zakresu przepisów ruchu drogowego i rozwiązać test. Następnie uczestnicy wykonywali jazdę sprawnościową na rowerze.

O zwycięstwie decydowała liczba punktów zdobytych w obydwu konkurencjach. W kategorii szkół podstawowych Turniej wygrała Szkoła Podstawowa w Stykowie przed S.P. w Dziurowie i S.P. w Brodach. W kategorii gimnazjów zwyciężyło gimnazjum w Krynkach przed P.G. w Rudzie. Najlepsze wyniki w teście uzyskali: Damian Zawłocki i Wziątek Piotr z gimnazjum w Rudzie oraz Wziątek Artur z S.P. w Stykowie i Sarna Rafał ze Szkoły Podstawowej w Dziurowie. W jeździe sprawnościowej na rowerze najlepiej wypadli: Pająk Krystian z Gimnazjum w Krynkach i Stępień Marcin z S.P. w Brodach. Zwycięskie szkoły odebrały puchary ufundowane przez Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach i uzyskały prawo startu w turnieju na szczeblu powiatowym. Do organizacji turnieju przyczynił się Sławomir Franczyk - dyrektor Szkoły Podstawowej w Brodach, który od lat jest propagatorem i organizatorem tego konkursu na szczeblu gminnym.

 

 


Zdjęcia: (Fot. T. Margula)

Poprawiony: czwartek, 19 kwietnia 2012 06:36
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.

elektronik sigara