Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Twórca wyspy buduje tratwę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
wtorek, 10 kwietnia 2012 09:10
mz-DSC00922pminWraz z nadejściem wiosny, Pan Jerzy ze Starachowic buduje tratwę rekreacyjną. W ten sposób realizuje się jego marzenie o domku na wodzie. Pan Jerzy na Zalewie Brodzkim wędkuje  od pięćdziesięciu lat. W 1984 roku pracował przy pogłębianiu zalewu. Mówi, że malownicza wyspa na tym akwenie to jego „dziecko”.

 

Pan Jerzy prowadzi obecnie firmę budowlaną. Wcześniej pracował w państwowym przedsiębiorstwie melioracyjnym. Skrawek suchego lądu powstał jako rozwiązanie pewnego problemu. Przed terminem zakończenia pogłębiania zalewu, nie można było wywieźć wszystkiej ziemi z dna zbiornika. Wtedy Pan Jerzy, jako kierownik robót zaproponował, by usypać tu wyspę. To właśnie dzięki niemu, Zalew Brodzki ma dodatkową atrakcję turystyczną.  
Pomysł Pana Jerzego, by zbudować pływający domek, narodził się cztery lata temu, podczas tygodniowego spływu po Biebrzy. Wyprawa była bardzo udana. Tratwa Pana Jerzego powstaje koło przystani w Brodach, dzięki pomocy przyjaciół: Pana Józefa i Krzysztofa – również ze Starachowic. Ukończona zostanie przed 21 kwietnia. Wtedy odbędzie się uroczyste otwarcie wodnego domku. Trójka przyjaciół będzie rekreacyjnie pływać tą tratwą po zalewie. Pan Jerzy obawia się tylko, że obowiązki nie pozwolą mu zbyt często wypoczywać nad wodą.

 

 


Zdjęcia: (M. Zawłocki; arch. Przystani Wodnej w Brodach)

Poprawiony: wtorek, 10 kwietnia 2012 12:55
 

Czy wiesz, że...

kk3najprawdopodobniej już w 1353r. wybudowano modrzewiowy kościół w Krynkach p.w. Św. Marcina. Stał on przy obecnych zabudowanich ulicy Długiej. Do dziś stoi tam krzyż upamiętniający lokalizację świątyni. Podobno niektóre belki w kryneckiej dzwonnicy pochodzą z tego kościoła!

elektronik sigara