Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Modelarska Wielkanoc PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura, Mariusz Zawłocki   
wtorek, 10 kwietnia 2012 08:45

rg-DSC06671kminLotnisko modelarskie na boisku w Rudzie, cieszy się coraz większą popularnością. W czasie Wielkanocy, sezon modelarski, wraz ze znajomymi, rozpoczęli modelarze: Janusz Kopeć oraz Mariusz Grabowski - obaj ze Starachowic. Nad zalewem, można było zobaczyć model helikoptera i wodnopłat o ciekawym kształcie.

W dniach świątecznych, można było zobaczyć w powietrzu ewolucje niespotykanych tutaj dotąd konstrukcji. Jeden z modelarzy dokonywał oblotu wodnosamolotu startującego i lądującego na wodzie. Poza tą właściwością, model ten był w stanie wykonywać w powietrzu najbardziej skomplikowane figury akrobatyczne. W Poniedziałek Wielkanocny ogromne zainteresowanie wśród osób spacerujących nad zalewem wzbudził latający model śmigłowca. Był to nowoczesny, wyczynowy model helikoptera o napędzie spalinowym. Wartość takiego modelu to około osiem tysięcy złotych.
Boisko „Czarnych Ruda” nad Zalewem Brodzkim odkryli organizatorzy modelarskiej „Bitwy nad Kamienną”- modelarskich  Mistrzostw Polski Aces. Staje się ono coraz popularniejsze wśród modelarzy.  Sprzyja temu korzystny dojazd, duża przestrzeń wokół boiska i brak drzew i innych przeszkód dla modeli latających.

 


Zdjęcia: (Fot. R. Gębura)

Poprawiony: wtorek, 10 kwietnia 2012 09:03
 

Czy wiesz, że...

macieknajwiększym drzewem w gminie Brody jest dąb "Maciek". Owód jego pnia  wynosi aż 7 metrów!

elektronik sigara