Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Wybieram zdrowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Garbala   
czwartek, 05 kwietnia 2012 11:47

dz-i-minPod taką nazwą, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Dziurowie, w dniach od 21 do 28 marca br. promowali zdrowy i bezpieczny tryb życia.  W ramach akcji zorganizowano m. in. wycieczki, inscenizacje, turniej siatkarski oraz wizytę przedstawicieli policji i Straży Ochrony Kolei.

Podczas Tygodnia Zdrowia, dzieci odwiedziły m. in. Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach, gdzie mogli się dowiedzieć jak aktywnie i zdrowo można spędzać swój wolny czas.

 

Szkołę odwiedzili również przedstawiciele policji oraz Straży Ochrony Kolei. Pani sierżant Bernadetta Celary opowiedziała dzieciom jak bezpiecznie podróżować środkami lokomocji oraz jak dbać o bezpieczeństwo na drodze. Przedstawiciel Służby Ochrony Kolei – pan Michał Herman opowiedział o swojej pracy oraz o tym, jak bezpieczeństwo zachować  na peronie, przejeździe kolejowym i w pociągu. Uczniowie mogli również poznać Maksa – owczarka niemieckiego, który pracuje w Służbie Ochrony Kolei, podziwiali również pokaz tresury. Opiekun Maksa – pan Piotr Jasiński opowiedział dzieciom, na czym praca czworonoga. Spotkanie odbyło się dzięki dużej pomocy panów policjantów – Andrzeja Lesiaka i Grzegorza Wosieka, którzy wręczyli również wszystkim dzieciom pamiątkowe odblaski.

 

Turniej piłki siatkowej

Podczas trwania projektu wielką atrakcją stał się Turniej Siatkarski o Puchar Dyrektora Szkoły. Uczniowie zgrupowani w czterech drużynach: Kociaki (kapitan: Piotr Ladyca), This is  Sparta (kapitan: Michał Bejm), Zozole (kapitan: Rafał Sarna), Super Hero (kapitan: Emil Zawłocki) z wielką radością przystąpili do zawodów o tytuł Najlepszego. W każdej wolnej chwili, również po zajęciach, ciężko trenowali,  aby wypaść jak najlepiej. Po kilkugodzinnych zmaganiach nie wyłoniono jednak zwycięzcy, wszystkie grupy dawały z siebie wszystko i o zwycięstwie zdecydować miała dogrywka. Ostatecznie zawody zakończyły się czterema miejscami pierwszymi. Kapitanowie drużyn odebrali z rąk pani dyrektor – Anny Wujcikowskiej puchar, który jednogłośnie w imieniu wszystkich zawodników został przekazany do Gabloty Pucharów.

Przedstawienia teatralne
Podsumowanie projektu odbyło się w środę 28 marca inscenizacjami w wykonaniu uczniów kl. I, II, IV i V. Klasa I  przygotowała przedstawienie pt.: „ W zdrowym ciele, zdrowy duch” , zachęcając w ten sposób wszystkich do spożywania produktów z dużą zawartością witamin oraz do uprawiania sportu. Kl. II zachęcała w swojej inscenizacji do dbania o zdrowie i czystość. Klasa IV przygotowała przestawienie oraz apel o nie wypalanie traw – „SOS dla mieszkańców płonącej łąki”, kl. V – przedstawienie – „Wybieram zdrowie”.
Zostały również rozstrzygnięte dwa konkursy: plastyczny i literacki pod hasłem: „Mleczna droga do zdrowia”. Laureatami konkursu plastycznego w klasach młodszych byli:
- miejsce I – Agata Świtoń – kl. III
- miejsce II – Aleksandra Stępniewska  - kl. I
-miejsce III – Julia Boruch – kl. III oraz Patryk Kurek  - kl. III
W klasach starszych zdobywcami nagród byli:
- miejsce I – Weronika Kunert – kl. V oraz Marta Krzowska – kl. V
- miejsce II – Julia Kaczmarska – kl. V
- miejsce III – Aleksandra Zawłocka – kl. V oraz Klaudia Kurek – kl. V
Konkurs literacki należał do:
- miejsce I – Agata Świtoń – kl. III
- miejsce II – Paulina Nowak – kl. IV
- miejsce III – Klaudia Kurek – kl. V
W każdej z klas została przygotowana gazetka tematyczna oraz odbyła się godzina poświęcona udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.
Koordynatorami projektu były panie: Ewa Wójcik, Grażyna Wasil, Elżbieta Piórkowska.

 

 


Zdjęcia: (Fot. A. Garbala)

Poprawiony: czwartek, 05 kwietnia 2012 13:26
 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.

elektronik sigara