Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Wspólne kolędowanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 09 stycznia 2012 11:47

mz-DSC08860minW uroczystość Objawienia Pańskiego, w trzech kościołach w gminie odbyły się koncerty kolęd. Najwięcej wykonawców było w Krynkach na tradycyjnym wieczorze pieśni bożonarodzeniowych. Gminna Orkiestra Dęta występowała w Stykowie, a Chór Żeński z brodzkiego centrum kultury, zaśpiewał w Lubieni.

Koncert w Krynkach rozpoczęły dziewczęta: Anna Nowak i Wiktoria Kwarciak. Potem wystąpiły zespoły: „Echo” z Adamowa Chór Męski z Krynek, Studio Piosenki działające przy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej wraz z najmłodszą uczestniczką – trzyletnią Agatką Chojnacką, „Seniorzy, „Dziurowianki”,  „Brodowianki”, „Jarzębina” oraz solistki: Donata Żelazowska i Kamila Bernaciak, która również prowadziła koncert. Artystów do występów przygotowywali: Szymon Pocheć, Tomasz Margula, Kamila Bernaciak, Piotr Gąsowski, Adam Bernaciak.

Po raz pierwszy w stykowskim kościele wystąpiła Gminna Orkiestra Dęta pod batutą wójta Andrzeja Przygody. Kolęd w wydaniu instrumentalnym słuchało wiele osób ze Stykowa i sąsiednich wsi. Bardzo podobał się również koncert w Lubieni, gdzie wystąpił Chór Żeński działający przy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach. Opiekunem artystycznym zespołu jest Pan Piotr Gąsowski.

 


Zdjęcia:

Poprawiony: poniedziałek, 09 stycznia 2012 13:55
 

Czy wiesz, że...

macieknajwiększym drzewem w gminie Brody jest dąb "Maciek". Owód jego pnia  wynosi aż 7 metrów!

elektronik sigara