Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Miejsce do obserwacji pociągów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 29 grudnia 2011 12:07
szallaTama w Brodach, dzięki walorom krajobrazowym staje się znana wśród znawców kolejnictwa. Jest to dogodna lokalizacja do obserwacji i fotografowania pociągów. Miejsce to, dla innych miłośników kolei odkrył Pan Mateusz Szalla z Radomia.
Rumuny, Gagariny, Byczki, Tamary, Bombardiery -  to niektóre przezwiska lokomotyw stosowane przez znawców. Najciekawsze są pojazdy spalinowe. Niektóre z nich – wyprodukowane jeszcze w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku - coraz trudniej można znaleźć na polskich torach.

Pan Mateusz Szalla, który 28 grudnia odwiedził Brody ma 25 lat. Od dziecka interesował się pociągami. Ukończył politechnikę radomską na kierunku organizacja i technika transportu kolejowego. Pracuje w PKP Polskich Liniach Kolejowych w Warszawie. Po całej Polsce jeździ drezyną pomiarową, badając geometrię torów. Lubi fotografować rzadkie lokomotywy. Jedno z najcenniejszych jego zdjęć przedstawia dwie, złączone lokomotywy typu ET41. Pan Mateusz należy do Radomskiego Klubu Miłośników Kolei. Udziela się na międzynarodowym forum kolejowym www.rail.phototrans.eu. W swoim środowisku nazwany został odkrywcą świętokrzyskich motywów. Tamę w Brodach odnalazł obserwując w internecie zdjęcia satelitarne naszego województwa.

Poprawiony: czwartek, 29 grudnia 2011 14:44
 

Czy wiesz, że...

skwkrgłazy z rezerwatu "Skały w Krynkach" powstały z osadów dolnotriasowej rzeki, a zaledwie 2 km od  od rezerwatu, znajduje się odsłonięcie skał powstałych w podobnym okresie, lecz w środowisku morskim. Zobacz

elektronik sigara