Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Jasełka w Adamowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wlazłowska   
środa, 28 grudnia 2011 08:47

kw-P1050157minZgodnie z tradycją, uczniowie Szkoły Podstawowej w Adamowie przygotowali jasełka. Inscenizację pod kierunkiem, Katarzyny Wlazłowskiej zaprezentowali uczniowie klas: III, V, i VI. Przedstawienie, które odbyło się 22 grudnia, miało charakter misyjny: oprócz pasterzy i Trzech Mędrców do żłóbka przybyli także przedstawiciele wszystkich kontynentów z darami dla Dzieciątka.

Oprócz tradycyjnych kolęd w wykonaniu dziewczynek z klas V – VI , pastorałkę „Arki Noego” zaśpiewały dzieci z klasy 0 pod kierunkiem wychowawczyni Katarzyny Bernaciak oraz wystąpiła uczennica klasy III, Oliwia Chodzyńska, która zagrała na keyboardzie kolędę „Dzisiaj w Betlejem”. Po jasełkach klasa II zaprezentowała wykonane przez siebie szopki.

Na przedstawienie jasełkowe do szkoły przybyli także zaproszeni goście: ksiądz proboszcz Andrzej Bartosiński, sołtys Lech Suswał, radny Tadeusz Kępa. Goście złożyli świąteczne życzenia uczniom i gronu pedagogicznemu. Na opłatkowym spotkaniu w szkole wystąpiły także lokalne zespoły śpiewacze: „Echo” z Adamowa i „Jarzębina” z Dziurowa. Dyrektor szkoły Michał Zwada podziękował wykonawcom za ciekawą oprawę artystyczną szkolnej Wigilii.

 


Zdjęcia: (Fot. K. Wlazłowska)

Poprawiony: środa, 28 grudnia 2011 09:09
 

Czy wiesz, że...

bocian.czchciałbyś na własne oczy zobaczyć bocian czarnego? Ten rzadki gatunek wybrał na miejsce gniazdowania niedostępne partie rezerwatu "Rosochacz". Miłośnik przyrody dostrzeże tam wiele ciekawych gatunków flory i fauny.

elektronik sigara