Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Sukces zespołu "Echo" z Adamowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Tomasz Margula   
wtorek, 13 grudnia 2011 09:03

tm-IMG_1631pmin11 grudnia, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej zorganizowało w Rudkach Przegląd Twórczości Kół Gospodyń Wiejskich i Zespołów Ludowych z terenu gmin Brody, Baćkowice, Łagów, Nowa Słupia, Pawłów i Waśniów. Naszą gminę reprezentował Zespół "Echo" z Adamowa, który w tym konkursie zajął pierwsze miejsce.

Forma konkursu była dość nietypowa. Zwykle oceniane są tylko występy artystyczne. Tu było inaczej. Każdy zespół miał możliwość prezentacji artystycznych na scenie, ale to nie podlegało ocenie. Dlatego też występy były żywiołowe, a artyści pozbawieni tremy, znakomicie bawili zebranych. Natomiast w konkursie ocenianym przez powołaną przez Zarząd Stowarzyszenia Komisję, zespoły startowały w następujących konkurencjach: prezentacja tradycyjnej potrawy wigilijnej, wykonanie stroika świątecznego, odśpiewanie wylosowanej jednej zwrotki przyśpiewki świętokrzyskiej, odgadnięcie drugiej połowy przysłowia ludowego, wykonanie najgłośniejszego okrzyku, zabawa w "Kopciuszka", czyli wybieranie fasoli z kaszy oraz zaprezentowanie oberka świętokrzyskiego. Suma wszystkich punktów uzyskanych w tych konkurencjach złożyła się na końcowy rezultat uzyskany przez każdy zespół. Zespół "Echo" uzyskał najwięcej punktów i zajął pierwsze miejsce, zdobywając główna nagrodę w wysokości 1.000 zł. Drugi w konkurencji był zespół Koła Gospodyń Wiejskich w Witosławic w gminie Waśniów. Na trzecim miejscu uplasowały się dwa zespoły: Koła Gospodyń Wiejskich z Szerzaw w gminie Pawłów oraz Koła Gospodyń Wiejskich "Modrzewianki" z Pokrzywianki w Gminie Nowa Słupia. Poza wyróżnionymi zespołami w konkursie wystąpiły Zespoły Kół Gospodyń Wiejskich z Nowego Skoszyna i Jeżowa z gminy Waśniów, z Piotrowa i Sędka z gminy Łagów oraz z Rudek i Mirocic z gminy Nowa Słupia. O zwycięstwie naszego zespołu zdecydowała najwyżej oceniona potrawa wigilijna - pierogi z maku z miodem okraszone śmietaną oraz bardzo dobre wyniki uzyskane w pozostałych konkurencjach.

 


Zdjęcia:

Poprawiony: wtorek, 13 grudnia 2011 10:29
 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.

elektronik sigara