Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Nowe pomysły, nowy sprzęt PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
wtorek, 29 listopada 2011 14:55

mz-DSC07918minRok liturgiczny w parafii w Krynkach, rozpoczął się od realizacji nowych pomysłów. W kościele parafialnym w  Krynkach, po raz pierwszy zorganizowano koncert z okazji wspomnienia św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Msza święta, odprawiona została w bogatszej niż zwykle oprawie wokalno - instrumentalnej. Występowały lokalne zespoły śpiewacze, dzieci oraz soliści. Koncert był również okazją do wypróbowania nowego systemu nagłośnieniowego zainstalowanego w kościele.

W Krynkach zaprezentowane zostały różne style muzyczne - od tradycyjnych pieśni do współczesnych utworów w aranżacji gospel. Jako pierwszy wystąpił Parafialny Chór Męski z Krynek. Jest to najdłużej działający zespół tego typu w całej diecezji. Funkcjonuje on już od ponad pół wieku.  Śpiewy nawiązujące do nastroju adwentowego zaprezentowały zespoły: „Brodawianki”, „Jarzębina” oraz uczennice III klasy Szkoły Podstawowej w Krynkach: Wiktoria Kwarciak i Ania Nowak. Występowała również Kamila Bernaciak, Ola i Iza Zawłockie, Ania Doroszyńska oraz Donata Żelazowska. Na zakończenie mszy św., parafianie złożyli życzenia i kwiaty imieninowe dla księdza seniora – kanonika Andrzeja Sasina.

Organizatorzy koncertu cecyliańskiego: organista i nauczyciel muzyki - Szymon Pocheć oraz ks. Wojciech Zdon – proboszcz kryneckiej parafii, już dziś zapraszają na przyszłoroczne występy.

 


Zdjęcia:

 

Poprawiony: wtorek, 29 listopada 2011 15:00
 

Czy wiesz, że...

pudlingarniaw 1843 roku, w zakładzie metalurgicznym - tzw. pudlingarni oraz walcowni w Brodach pracowało 60 robotników? W ciągu roku przetapiano tu ok. 2 600 ton żelaza handlowego.

elektronik sigara