Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Piękno rzeki Kamiennej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 21 listopada 2011 13:23

mz-DSC07726kminNie każdy ma możliwość oglądania dzikiej rzeki Kamiennej od strony wody. Z takiej szansy korzystają miłośnicy spływów kajakowych rozsiani po całej Polsce. Jeden takich pasjonatów – Grzegorz Boboli z Brodów – pływa po zalewie i rzece nawet w czasie słabych mrozów. W minioną sobotę odbyła się krótka rzeczna wyprawa: z Brodów do okolic Starachowic i z powrotem.

Piękno naszej rzeki najlepiej widać gdy się płynie kajakiem. Jak w lustrze odbijają się wtedy stare, pochylone drzewa. Podczas wiosłowania można zaobserwować zimujące gromady ptaków. Najczęściej występują tu kaczki krzyżówki. Podczas sobotniej wyprawy zdarzyła się rzecz nieoczekiwana. Trzeba było przenosić kajak wzdłuż lądu, gdyż w jednym miejscu, na rzece zalegał lód i nie dało się tamtędy przepłynąć.

Wszystkich, którzy posiadają odpowiednie umiejętności, zapraszamy już wiosną do eksploracji naszej dzikiej rzeki. Jeżeli ktoś nie ma własnego kajaka, można w nowym sezonie skorzystać, z wypożyczalni nad Zalewem Brodzkim. Odkrywając te mało znane, ale jakże urokliwe miejsca, należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa na wodzie.

 


Zdjęcia:

 

Zobacz też galerię zdjęć na facebooku.

Poprawiony: wtorek, 22 listopada 2011 10:20
 

Czy wiesz, że...

macieknajwiększym drzewem w gminie Brody jest dąb "Maciek". Owód jego pnia  wynosi aż 7 metrów!

elektronik sigara