Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Strażacy odznaczeni PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 04 listopada 2011 08:55

mz-DSC07023min28 października, na sesji Rady Gminy, Andrzej Przygoda - Wójt Gminy Brody omawiał temat Ochotniczych Straży Pożarnych oraz ich stanu gotowości do ewentualnych akcji ratunkowych. Zasłużeni strażacy otrzymali  Medale Za Zasługi Dla Pożarnictwa.

Wójt Brodów a zarazem prezes gminnego związku OSP, prezentował wyposażenie zastępów ochotniczej straży.

Stan wyszkolenia strażaków i sprzęt ratowniczy w gminie omawiał Marek Kaczmarczyk – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej. Komentując wystąpienia, Ewa Fogiel - Wiceprzewodnicząca Rady Gminy, doceniła utworzenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Lubieni. Młodzi strażacy, na tegorocznych powiatowych zawodach pożarniczych, zdobyli czwarte miejsce. Radna podziękowała także komendantowi gminnemu OSP – Tomaszowi Gęburze. Z jego inicjatywy,  w naszej gminie odbywał się pierwszej pomocy medycznej, w którym uczestniczyło 13 osób z naszych jednostek i 17 osób z całego  powiatu. Szkolenie zakończyło się egzaminem państwowym 29 maja br.

Po części informacyjnej przyszedł czas na wyróżnienie zasłużonych strażaków. Złoty Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa otrzymał Ernest Kumek (OSP Brody), brązowe medale otrzymali członkowie OSP z Lubieni: Anna Kucharczyk oraz Mateusz Rynio.

 


Zdjęcia:

Poprawiony: piątek, 04 listopada 2011 09:06
 

Czy wiesz, że...

skwkrgłazy z rezerwatu "Skały w Krynkach" powstały z osadów dolnotriasowej rzeki, a zaledwie 2 km od  od rezerwatu, znajduje się odsłonięcie skał powstałych w podobnym okresie, lecz w środowisku morskim. Zobacz

elektronik sigara