Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Adamów ma pracownię językową PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki, Katarzyna Wlazłowska   
piątek, 28 października 2011 08:07

mz-DSC06967minNowoczesny sprzęt do nauczania m. in. języków obcych, zainstalowany został w Szkole podstawowej w Adamowie. Urządzenia już testował Andrzej Przygoda – Wójt Gminy Brody wraz z dyrektorem szkoły - Michałem Zwadą (na zdjęciu).  W szkole odbyła się też pierwsza lekcja z użyciem nowych pomocy naukowych. Uczniom bardzo podobało się takie urozmaicenie zajęć.

W skład pracowni językowej wchodzą 22 stanowiska dla uczniów z wysokiej klasy słuchawkami, laptop, tablet dla nauczyciela, głośniki oraz projektor z ekranem, Ponadto w Sali ustawione są nowe meble, przystosowane do tych urządzeń. Uczniowie mogą pracować w grupach lub indywidualnie. Nauczyciel prowadzący zajęcia może prowadzić konwersację indywidualnie z uczniem lub z całą grupą. Dzięki wysokiej klasy słuchawkom z mikrofonami, dzieci nie słyszą wypowiedzi innych, o ile nauczyciel nie włączy tej opcji. Uczniowie mogą cyfrowo nagrywać swoje wypowiedzi, by sprawdzić je pod kątem poprawnej wymowy. Zajęcia mogą być urozmaicone poprzez nagrania z płyt i filmy DVD. Nowe wyposażenie sali może służyć do nauki innych przedmiotów w szkole. Opiekunem pracowni jest Pani Agnieszka Pastuszka – nauczycielka języka angielskiego i przyrody.

Pomoce naukowe zostały zakupione ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w ramach Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Edukacji w 2011 r. 27 października br. Andrzej Przygoda – Wójt Gminy Brody oraz Michał Zwada – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Adamowie podpisali w Kielcach umowę na przekazanie sprzętu. Na spotkaniu z przedstawicielami gmin, dotychczasowy przebieg programu rozwoju edukacji podsumował Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu  Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Ideę przekazania pieniędzy województwa na zakup środków audiowizualnych do szkół chwaliła Małgorzata Muzoł – Świętokrzyski Kurator Oświaty.

 

 


Zdjęcia: (Katarzyna Wlazłowska, Mariusz Zawłocki)

 


Poprawiony: piątek, 04 listopada 2011 12:52
 

Czy wiesz, że...

skwkrgłazy z rezerwatu "Skały w Krynkach" powstały z osadów dolnotriasowej rzeki, a zaledwie 2 km od  od rezerwatu, znajduje się odsłonięcie skał powstałych w podobnym okresie, lecz w środowisku morskim. Zobacz

elektronik sigara