Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Radni zagrali w piłkę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki, Dariusz Krzewski   
poniedziałek, 17 października 2011 10:32

mk-IMG_1571k-mW niedzielę 16 września, na boisku szkolnym w Dziurowie odbyła się impreza charytatywna – „Mecz dla Ani”. W rozgrywkach piłki nożnej uczestniczyli radni gminy Brody, którzy w ten sposób przyłączyli się do akcji zbiórki pieniędzy dla  piętnastoletniej Ani - chorej mieszkanki Dziurowa. Na szczęście pogoda dopisała. Do tej pory, dla dziurowskiej społeczności, aura nie była łaskawa.  Dwa poprzednie festyny plenerowe – „Majówka Dziurowska” odbyły się w strugach deszczu. Miniony „Mecz dla Ani” można uznać za udany. Na pomoc dla młodej dziurowianki zebrano łącznie ponad 3,2 tys. złotych.

Na początek, młodzież dziurowska zagrała z OKS Instal Michałów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Instalu 1:2 . Prezes klubu z Michałowa Radosław Nowak bardzo chwalił grę miejscowego rywala. Drugi mecz był prawdziwym rarytasem. Na apel Radnego Dariusza Krzewskiego, odpowiedzieli wszyscy radni Rady Gminy w Brodach. Nie bacząc na zagrożenie kontuzjami stanęli oni w szranki piłkarskie z lokalnymi mieszkańcami - często kilkadziesiąt lat młodszymi. Mecz zakończył się remisem 2:2. Seria rzutów karnych również nie wyłoniła zwycięzcy. Nagrodą dla dwóch drużyn były puchary Sołectwa Dziurów, wręczone przez organizatorów spotkania oraz Andrzeja Przygodę - Wójta Gminy Brody.

W kweście licznie wzięli udział mieszkańcy Dziurowa, pracownicy Urzędu Gminy w Brodach oraz członkowie grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej w Dziurowie. W przygotowaniu jesiennego pikniku wzięli udział także członkowie Rady Sołeckiej Rady Rodziców przy S.P. w Dziurowie.

 


Zdjęcia: (Fot. Monika Kania)


Dwa poprzednie festyny plenerowe – „Majówka Dziurowska” odbyły się w strugach deszczu. Miniony „Mecz dla Ani” można uznać za udany.

Poprawiony: wtorek, 18 października 2011 13:35
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.

elektronik sigara