Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Sukces małych ratowników PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wlazłowska, Agata Garbala, Mariusz Zawłocki   
piątek, 30 września 2011 07:43

r-SDC10564min

Uczniowie klasy V i VI Szkoły Podstawowej w Adamowie zdobyli II miejsce w V Wojewódzkich Młodzieżowych Zawodach Ratowniczych o puchar Starosty Starachowickiego, które odbyły się 23 września br. nad zalewem Lubianka w Starachowicach. Naszą gminę reprezentowali również przedstawiciele szkoły w Dziurowie.

Uczniowie najpierw pisali test teoretyczny na temat udzielania pierwszej pomocy. Potem były zadania praktyczne. Drużynę z Adamowa tworzyli: Bartłomiej Sieroń, Kacper Podzielny, Patrycja Budzińska, Patrycja Kępa, Anna Litwinek. Do zawodów przygotowywała ich pani Sylwia Pacek. W skład drużyny Szkoły Podstawowej w Dziurowie weszły: Anastasia Filiuk, Emilia Karwacka, Małgorzata Karwacka, Marta Krzowska, pod opieką nauczycielki - Pani Grażyny Wasil.


 

Zdjęcia: (Katarzyna Wlazłowska, Agata Garbala)


Poprawiony: piątek, 30 września 2011 07:51
 

Czy wiesz, że...

skwrnad brzegiem Zalewu Brodzkiego rozciągają się warte odwiedzenia "Skały w Rudzie". Na jednym z bloków skalnych rośnie brzoza, z korzenia której wyrastają cztery pnie. Według lokalnej tradycji każda panna, która usiądzie na tym drzewie na pewno dobrze wyjdzie za mąż. Zapraszamy do sprawdzenia tej legendy! Więcej informacji: link

elektronik sigara