Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Święto swojskich smaków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Tomasz Margula   
czwartek, 29 września 2011 06:51

tm-P1120914minW niedzielę, 25 września, świetlica w Krynkach wypełniła się zapachami potraw i ciast regionalnych. Stowarzyszenie "Brody nad Kamienną" w ramach otrzymanej dotacji, wspólnie z Radą Sołecką, Stowarzyszeniem "Barchan Krynki" radnymi Krynek oraz Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach zorganizowało piknik integracyjny "Święto Swojskich Smaków".

Na zabawę i degustacje w Świetlicy licznie przybyli mieszkańcy Krynek oraz goście z okolicznych miejscowości. W spotkaniu uczestniczył Wójt Gminy Andrzej Przygoda. Jedna sala świetlicy przeznaczona była na występy artystyczne, konkursy i zabawy dla dzieci oraz zabawę taneczną. Najpierw wystąpił Zespół "Jarzębina" z Dziurowa, trochę później Zespół "Brodowianki". Druga sala zamieniła się w wielki stół biesiadny. Na stole znalazły się między innymi: pierogi z różnym farszem (przygotowane przez panie z Zespołu "Jarzębina), kiełbasa swojska i smalec swojski podarowany przez masarnię pana Tomasza Budzynia z Krynek oraz chleb wiejski i świętokrzyski podarowany przez Piekarnię pana Andrzeja Pochecia z Krynek. Z tradycyjnych potraw wymienić należy również pazibrodę, kapustę z grochem i ogórki małosolne. Był również tradycyjny żur. Zespół "Brodowianki" przygotował na degustację drożdżowe "oponki". Były również rurki z kremem i inne smakowite ciasta. Uzupełnieniem tego stołu były sałatki, przetwory owocowo - warzywne, owoce oraz różnorodne nalewki przyniesione głównie przez panów. Wszyscy, którzy przynieśli potrawy na degustację, otrzymali pamiątkowe dyplomy.

W czasie, kiedy dorośli degustowali potrawy, dzieci brały udział w licznych konkursach i zabawach przygotowanych i poprowadzonych przez pracowników centrum Kultury. Były również nagrody. Na ogrodzeniu wokół świetlicy, umieszczona została wystawa fotografii z okazji 10 rocznicy działalności centrum kultury. Na zakończenie pikniku, wszyscy wspaniale bawili się na zabawie tanecznej.Zdjęcia: (Tomasz Margula)


Poprawiony: piątek, 30 września 2011 08:56
 

Czy wiesz, że...

w latach 1919-1954 wsie na naszym terenie należały do gminy Styków z siedzibą w Starachowicach? W 1952 roku gmina składała się z 12 gromad: Brody, Budy, Brodzkie, Dziurów, Jabłonna, Kuczów, Lipie, Lubienia, Michałów, Ruda, Skała, Styków i Styków Kolonia.

elektronik sigara