Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Złote gody PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 26 września 2011 10:17

mz-DSC06379kmin19 par z gminy Brody świętowało 50 rocznicę ślubu. Z tej okazji zostali oni odznaczeni Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystość odbyła się w piątek, 23 września w Publicznym Gimnazjum w  Krynkach.

Andrzej Przygoda, Wójt Gminy Brody odznaczył jubilatów medalami Prezydenta R. P. Jerzy Stąporek -  Przewodniczący Rady Gminy oraz Barbara Lipa – Sekretarz Gminy Brody wręczali im dyplomy, kwiaty oraz prezenty od gminy. W uroczystości brali udział także radni gminy Brody. Przy lampce szampana odśpiewano małżonkom "sto lat". Dla nich, przy akompaniamencie P. Szymona Pochecia, zaśpiewała młodzież z gimnazjum w Krynkach. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Medale otrzymali: Państwo Bronisława i Józef Bernaciakowie, Teodora i Edward Biernaccy, Dominika i Marian Grudniewscy, Anna i Stanisław Jagiełowie, Zofia i Stanisław Jagiełowie, Anna i Tadeusz Jańcowie, Zofia i Tadeusz Klepaczowie, Michalina i Marian Kobyłeccy, Alicja i Adam Kurkowie, Stanisława i Zdzisław Łyżwa, Helena i Lucjan Myszkowie, Henryka i Mieczysław Nowakowie, Danuta i Jan Samiec, Janina i Bogumił Stachucy, Zofia i Henryk Turkowie, Marianna i Jerzy Wąchoccy, Czesława i Wacław Woźniakowie, Teresa Zaczek, Janina i Marian Zawłoccy. Dla jednej z par radość ze złotych godów nie była pełna. Pan Feliks Zaczek, choć przeżył w małżeństwie 50 lat, zmarł kilka miesięcy przed uroczystością. Pani Teresa Zaczek odbierała odznaczenie bez męża. 

Zdjęcia:


Poprawiony: poniedziałek, 26 września 2011 12:12
 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.

elektronik sigara