Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Święto województwa w Brodach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
wtorek, 20 września 2011 06:32

mz-DSC06153minTrzeci w tym roku, duży festyn – „Dni Województwa Świętokrzyskiego” odbył się na terenie kompleksu sportowo rekreacyjnego „Pod zaporą”. Na scenie prezentowali się zarówno artyści z gminy Brody jak bardziej znani tacy jak parodysta Stan Tutaj. Piknik zakończył się huczną zabawą przy muzyce krakowskiej grupy „Biesiada polska”.

Festyn rozpoczął duet „Bingo”. Zaśpiewały także kobiety z zespołów „Echo” oraz „Brodowianki”. Zarówno dzieci jak i dorosłych zainteresował pokaz iluzjonistyczny grupy „Mefisto” z Krakowa. Do „czarowania” zapraszali również osoby z widowni, nagradzając ich upominkami. Były zabawne konkursy z nagrodami oraz quiz wiedzy o województwie świętokrzyskim. Publiczność gromkimi brawami nagrodziła występ znanego kabareciarz Stana Tutaja. Uczestnicy pikniku mogli uzyskać potrzebne informacje i odebrać materiały promocyjne na stoisku  Stowarzyszenia „Brody nad Kamienną”,  Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Państwowej Inspekcji Pracy, Zakładu Doskonalenia Zawodowego , Świętokrzyskiego Funduszu Poręczeniowego i innych. Można było te z zobaczyć wystawę fotograficzną z okazji 10-lecia Centrum Kultury w Brodach, na której zaprezentowano ponad 150 fotografii z lat 1999 - 2005, przedstawiających najciekawsze wydarzenia kulturalne i sportowe. Dziewczęta ze Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy Publicznym Gimnazjum w Rudzie, zbierały do puszek datki na rehabilitację swej chorej koleżanki - Ani Bujnowskiej. Na festynie obecni byli m. in. Andrzej Przygoda - Wójt Gminy Brody,  Jerzy Stąporek - Przewodniczący Rady Gminy oraz Dariusz Dąbrowski - Wicestarosta Powiatu Starachowickiego. Impreza zakończyła się ok. godz. 21 wspólnymi tańcami przy muzyce zespołu „Biesiada polska”. Piknik zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego we współpracy z gminą Brody i powiatem starachowickim.


 

Zdjęcia z festynu:


Poprawiony: wtorek, 20 września 2011 13:09
 

Czy wiesz, że...

skwrnad brzegiem Zalewu Brodzkiego rozciągają się warte odwiedzenia "Skały w Rudzie". Na jednym z bloków skalnych rośnie brzoza, z korzenia której wyrastają cztery pnie. Według lokalnej tradycji każda panna, która usiądzie na tym drzewie na pewno dobrze wyjdzie za mąż. Zapraszamy do sprawdzenia tej legendy! Więcej informacji: link

elektronik sigara