Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Kolejny udany festyn (zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 17 sierpnia 2011 10:03

mz-DSC04410minPubliczność dopisała na dorocznym festynie „Lato nad Kamienną”, który odbył się w święto 15 sierpnia br. na terenie Kompleksu rekreacyjno – Sportowego w Brodach. Piknikowe atrakcje takie jak występy muzyczne czy kabaret oglądało  łącznie ok. dwa tysiące osób. Festyn zakończył się zabawą przy muzyce Zespołu "Orion" oraz wielkim pokazem sztucznych ogni.

Na scenie „Pod Zaporą” zaprezentowały się wszystkie zespoły działające przy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach: Dziecięce Studio Piosenki, Zespół Taneczny "FASCYNACJA", Zespoły Śpiewacze "Seniorzy", "Brodowianki", "Dziurowianki, "Jarzębina", "Echo" oraz Gminna Orkiestra Dęta. Korzystając z licznie zgromadzonej publiczności, Urząd Skarbowy w Starachowicach przeprowadził na festynie akcję informacyjną „Weź paragon”.

Dużo atrakcji mogli dla siebie znaleźć miłośnicy sportu. Odbył się emocjonujący mecz piłkarski dziewcząt.  Zawodniczki z Brodów występujące pod nazwą "CKiAL Michał Team" pokonały 2:1 reprezentację województwa świętokrzyskiego do lat 16-tu. Sporym zainteresowaniem cieszył się też pokaz walk bokserskich, w wykonaniu zawodników starachowickiego klubu Star 1926. Władysław Listek, prezes tego klubu, zapraszał młodzież do trenowania boksu. Ogłosił, że od września w Szkole Podstawowej w Stawie Kunowskim prowadzone będą zajęcia sportowe dla zainteresowanych pięściarstwem.

Dzieci, wraz z rodzicami mogli uczestniczyć w spektaklu w wykonaniu aktorów z Krakowa. Był też plac zabaw z wieloma atrakcjami dla najmłodszych. Młodzież mogła posłuchać dynamicznego rocka w wykonaniu zespołu „Mój punkt widzenia”. Publiczność zabawiał wielkopolski kabaret „EWG” – laureat wielu nagród i wyróżnień. Kulminacją festynu był występ lubianego społu „Orion”. Największe przeboje muzyki pop w ich wykonaniu, porwały publiczność do tańca. Duże wrażenie zrobił pokaz sztucznych ogni. Okazałe, kolorowe iskry, oglądane z daleka, bajkowo  odbijały się w Zalewie Brodzkim.

Organizatorem dorocznego festynu było Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej - jednostka podległa gminie Brody.

 


 

Zdjęcia:


 

Poprawiony: czwartek, 18 sierpnia 2011 09:15
 

Czy wiesz, że...

bocian.czchciałbyś na własne oczy zobaczyć bocian czarnego? Ten rzadki gatunek wybrał na miejsce gniazdowania niedostępne partie rezerwatu "Rosochacz". Miłośnik przyrody dostrzeże tam wiele ciekawych gatunków flory i fauny.

elektronik sigara