Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Dansing z marszałkiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 10 sierpnia 2011 06:45

mz-DSC03983minW miniony piątek (5 sierpnia), na terenie domu wycieczkowego i przystani w Brodach, odbyło się spotkanie z Adamem Jarubasem - Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego. Jego celem była promocja funduszy unijnych, z których rozbudowywany jest budynek nad zalewem. Po dyskusji odbył się dansing przy muzyce zespołu „Toffi Band”.

Spotkanie, na które przybyło kilkaset osób, zorganizowało Forum Młodych Ludowców. Atmosferę powagi wprowadziła wiadomość o śmierci Andrzeja Leppera. By uczcić jego pamięć zarządzono minutę ciszy. Następnie głos zabrał Adam Jarubas - Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Zachęcał on do skorzystania z funduszy europejskich. Powiedział, że sukcesem samorządu wojewódzkiego jest to, że pieniądze unijne otrzymało wiele małych miejscowości. Jako przeciwieństwo przywołał województwo łódzkie, w którym aż ok. 75% funduszy trafia do metropolii. Ze środków europejskich tzn. z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007 – 2013, Firma „Wierzbicki”, otrzymała dotację o wysokości 750 tys. zł. na rozbudowę domu wycieczkowego, w którym odbyło się spotkanie. Zakończenie inwestycji planowane jest przed 30 listopada 2011r.

W konferencji uczestniczyli parlamentarzyści: Krzysztof Lipiec i Maria Zuba. Przybył także Kazimierz Kotowski - członek Zarządu Województwa wraz z radnymi Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego a zarazem kandydatami Polskiego Stronnictwa Ludowego na posłów:  Jolantą Kręcką i Wojciechem Borzęckim. Głos w sprawie modernizacji dróg z pieniędzy unijnych zabrał Kazimierz Cymerys - pracownik Najwyższej Izby Kontroli, również starający się o mandat poselski. Tematyka spotkania zainteresowała wielu mieszkańców gminy. Sala była pełna, a tuż przed rozpoczęciem części oficjalnej donoszono ławki dla publiczności. Jako przedstawiciel samorządu, Andrzej Przygoda – Wójt Gminy Brody, nawiązał do miejscowej bolączki jaką jest stan Zalewu Brodzkiego. Korzystając z obecności na sali wielu ważnych osób, zwrócił się do nich z prośbą o wsparcie działań zmierzających do oczyszczenia wód zalewu. Marszałek Jarubas obiecał poprzeć tę sprawę, ponieważ atrakcyjność turystyczna akwenu jest kluczowym zagadnieniem dla całego powiatu starachowickiego.

Po części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek oraz dansing. Najpierw Adam Jarubas poprosił Jolantę Kręcką do tańca. Szybko dołączyły do nich inne pary. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

 


 

Zdjęcia:


 

Poprawiony: środa, 10 sierpnia 2011 06:54
 

Czy wiesz, że...

szlakowskaz-mprzez teren gminy Brody wytyczono i oznakowano łącznie ok 136 km szlaków turystycznych: pieszych i rowerowych?

elektronik sigara