Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Trwa remont wałów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
wtorek, 02 sierpnia 2011 10:14

DSC03593minW Brodach, poniżej tamy na rz. Kamiennej, naprawiany jest 90 metrowy fragment wałów przeciwpowodziowych. W czasie zeszłorocznej powodzi, osłony te groziły rozmyciem i zostały tymczasowo załatane przez strażaków. Teraz przyszedł czas na poważniejszą naprawę. Jak potwierdzają badania geologiczne, cały odcinek obwałowań wymaga remontu. Na to jednak zarządca obiektu obecnie nie ma pieniędzy.

Jeszcze w czerwcu, Stanisław Wójtowicz - Kierownik Zarządu Zlewni Kamiennej i Radomki w Ostrowcu Świętokrzyskim wypowiadał się w Brodach, że wykonane są badania stanu technicznego wałów poniżej jazu. Wynika z nich, że 40 letnie obwałowania są za niskie i słabo zagęszczone. Wybudowanie nowych kosztować może ok. 1,5 mln zł, natomiast remont najbardziej zniszczonego odcinka - kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jak informuje Stanisław Zbierada, kierownik nadzoru wodnego zespołu zbiorników wodnych Brody i Wióry, modernizacja całej długości  wałów zostanie wykonana w przyszłym roku o ile znajdą się na to środki w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Poprawiony: wtorek, 02 sierpnia 2011 10:24
 

Czy wiesz, że...

dyslokacjajednym z ciekawych zjawisk geologicznych w północnej części województwa świętokrzyskiego jest tzw. dyslokacja Wąchocko - Rudzka? Rzeka Kamienna niejako odgradza różne formy geologiczne. Prawy (południowy) brzeg rzeki stanowią utwory dolnego i środkowego triasu, natomiast wzdłuż lewego brzegu zalegają skały dolnej jury.

elektronik sigara