Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Pieniądze dla operatywnych. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 22 lipca 2011 08:29

100_3243kmin21 lipca br., Jerzy Miller – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, wręczył wójtowi Andrzejowi Przygodzie oficjalne zapewnienie dofinansowania remontu ulicy Spacerowej w Jabłonnie. Na spotkaniu w sandomierskim ratuszu, minister powiedział, że pieniądze na usuwanie skutków klęsk żywiołowych otrzymują samorządy które sprawnie zarządzały poprzednimi dotacjami „popowodziowymi”.  Z  pierwszego dofinansowania, w gminie Brody wykonano remont odwodnienia w Jabłonnie.

Ulica Spacerowa ucierpiała w czasie ubiegłorocznych ulewnych deszczów. Rozmyta została nawierzchnia i zniszczone zostały rowy przydrożne. Z pieniędzy obiecanych przez ministra, planuje się remont ulicy Spacerowej o długości 900m. Wysokość ministerialnej dotacji wynosi 700 tys. zł.

Oprócz gminy Brody, pomoc otrzymało 52 samorządy z województwa na łączną kwotę 25 milionów 600 tysięcy złotych. Samorządowcy, brawami odpowiedzieli na zapewnienie ministra Millera, że w tym roku nie trzeba będzie zwracać pieniędzy zaoszczędzonych na inwestycjach popowodziowych. Ponadto szef resortu spraw wewnętrznych podzielił się informacją, że za ok. sześć tygodni gotowy będzie program komputerowy, w którym każdy może sprawdzić ryzyko zalania wodą jego posesji. W symulacji przygotowanej wspólnie przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, będzie można przekonać się dokąd sięgnie woda przy określonej ilości opadów lub danym poziomie rzeki. Program zobrazuje także które konkretnie domy mogą ucierpieć w przypadku przerwania wałów. „Drogą administracyjną nie wygramy z mieszkańcami, którzy chcą osiedlać się na terenach zalewowych. Sądzę, że ten program przekona wiele osób do inwestowania w bezpieczniejszych miejscach.”  -  powiedział Jerzy Miller. W spotkaniu, ministrowi towarzyszyła Wojewoda Świętokrzyski - Bożentyna Pałka-Koruba.

 

Poprawiony: piątek, 22 lipca 2011 11:01
 

Czy wiesz, że...

macieknajwiększym drzewem w gminie Brody jest dąb "Maciek". Owód jego pnia  wynosi aż 7 metrów!

elektronik sigara