Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Brawa dla księdza Leszka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 01 lipca 2011 15:21

DSC09373gmBrawami na stojąco, radni i sołtysi gminy pożegnali ks. Leszka Leszczyńskiego wikariusza z Krynek, opiekuna parafialnego „Caritasu”, który przenosi się do parafii w Skarżysku. 30 czerwca br., Wójt Gminy Brody i Przewodniczący Rady Gminy wręczyli księdzu upominki dziękując za dobrą współpracę z gminą i działalność społeczną na rzecz osób potrzebujących.

Od ponad roku, ks. Leszczyński kieruje pracą Zespołu „Caritas” przy Parafii w Krynkach. Poinformował on radnych, że rozdano łącznie ok 17 ton żywności. W 2011 roku, pomocą materialną objętych jest  318 osób z 81 rodzin w całej gminie. Caritas zajmuje się nie tylko wydawaniem darów, ale również we współpracy z gminą i szkołami prowadzone były akcje pomocy dla powodzian. Odchodząc do innej parafii ks. Leszek dziękował za współpracę Wójtowi Gminy Brody, radnym, sołtysom, stowarzyszeniu „Rodzina” pracownikom GOPS, członkom zespołu „Caritas” i wolontariuszom: Pawłowi Ziębie, Katarzynie Lech, Karolinie Wójtowicz, Annie Klepacz, Karolowi Sarnie i innym pomocnikom.

 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.

elektronik sigara