Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Ludowcy razem z abstynentami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 01 lipca 2011 13:59

mz-DSC09183minFestynem pod gołym niebem, rozpoczął się sezon letni w Brodach.  Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Rodzina” tradycyjnie zorganizowało piknik pod nazwą „Trzeźwe Lato z Mamą i Tatą”. W bieżącym roku, po raz pierwszy połączony był on z powiatowymi obchodami Święta Ludowego. Na scenie występowały lokalne zespoły śpiewacze a także Małgorzata Główka – uczestniczka „Szansy na sukces, wokalistka programu „Jaka to melodia”.

Impreza rozpoczęła się turniejem młodzików w piłce nożnej. Zwyciężyła drużyna „Juventy” Starachowice przez „Polonią” Iłża i „Kamienną” Brody. Puchary ufundował Wójt Gminy Brody. W barwach brodzkiej drużyny grała Patrycja Wiśnios ze Stykowa – reprezentantka Województwa Świętokrzyskiego w rozgrywkach II ligi dzieci poniżej 13 lat. Trener młodych piłkarzy – Artur Góra wypowiadał się o niej w samych superlatywach.

Powiatowe Święto Ludowe, tradycyjnie rozpoczęło się Mszą Św. Odprawił ją ks. Andrzej Sasin z Krynek i ks. Stanisław Kuśmierczyk ze Stykowa. Potem były wystąpienia okolicznościowe, wicewojewoda Beata Oczkowicz wręczyła najwyższe odznaczenia Polskiego Stronnictwa Ludowego – medale imienia Wincentego Witosa oraz „Złote koniczynki”.  Organizatorem święta był Zarząd Powiatowy i Zarząd Gminy w Brodach Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Na scenie pod zaporą prezentowały się zespoły: "Fascynacja", "JARZĘBINA" z Dziurowa, "BRODOWIANKI" „Sąsiedzi” z Tychowa Starego. Publiczności spodobały się przeboje muzyki pop w wykonaniu Małgorzaty Główki - wokalistki zespołu "Arianie", znanej z programu „Jaka to Melodia”. Wieczór zakończył się występem zespołu disco-polo „Coma-pol”. Dla publiczności były konkursy sprawnościowe z nagrodami. Na placu festynowym można było spróbować sił w paintball-u, były stoiska gastronomiczne. Dzieci mogły skorzystać z karuzeli, nadmuchiwanych zamków czy wspinaczki po linie.

 

 


 

Zdjęcia:


 

Poprawiony: piątek, 01 lipca 2011 15:31
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.

elektronik sigara