Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Udany piknik w Adamowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wlazłowska, Mariusz Zawłocki   
wtorek, 14 czerwca 2011 09:02

kw-P1040459min11 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej w Adamowie odbył się piknik pod hasłem „Bezpieczne lato”. Na festynie można było oglądać walki bokserskie, pokazy straży pożarnej i policji. Na scenie prezentowały się lokalne zespoły taneczne i śpiewacze.

Festyn, który można uznać za udany, zorganizowany został z inicjatywy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach, radnego Adamowa, pana Tadeusza Kępy, Rady Sołeckiej, zespołu „Echo”, Rady Rodziców oraz Szkoły Podstawowej w Adamowie. Na początku swoje talenty zaprezentował młodzieżowy zespół rockowy z Adamowa. Następnie, uczniowie miejscowej szkoły, wykonali na scenie piosenki, dynamiczne układy taneczne a także recytowali wiersze. Przygotowaniem uczniów zajęły się panie: Edyta Chodzyńska, Alicja Kozera, Zofia Nobis, Agnieszka Pastuszka. Były też dwa konkursy dla dzieci: plastyczny dla klas 0 – III zorganizowany przez Katarzynę Wlazłowską oraz zawody w udzielaniu pierwszej pomocy dla klas IV – VI zorganizowany przez Sylwię Pacek. Dla dorosłych przygotowano niełatwy konkurs wiedzy o Adamowie, który wygrała pani Kamila Kurek. W nawiązaniu do hasła pikniku, „Bezpieczne lato” odbyły się pokazy akcji ratunkowej strażaków pomagających rannemu uwięzionemu w rozbitym samochodzie. Policjanci zaprezentowali tresurę policyjnego psa oraz pokazali chętnym wyposażenie radiowozu oraz opowiadali o codziennych zadaniach policjantów. Sporą atrakcją były też pokazy walk bokserskich pięściarzy z Klubu Star 1926 Starachowice. Piknik uświetniły zespoły śpiewacze działające przy brodzkim centrum kultury. Były też kulinarne atrakcje w postaci grochówki oraz stoisk z ciastami, napojami oraz swojskim chlebem ze smalcem. Dla dzieci była zjeżdżalnia, trampoliny i bangee. Piknik zakończyła wieczorna zabawa taneczna.

 


Zdjęcia: (Fot.: K. Wlazłowska)


 

Poprawiony: czwartek, 16 czerwca 2011 06:51
 

Czy wiesz, że...

w latach 1919-1954 wsie na naszym terenie należały do gminy Styków z siedzibą w Starachowicach? W 1952 roku gmina składała się z 12 gromad: Brody, Budy, Brodzkie, Dziurów, Jabłonna, Kuczów, Lipie, Lubienia, Michałów, Ruda, Skała, Styków i Styków Kolonia.

elektronik sigara