Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Happening przeciw przemocy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 09 czerwca 2011 09:59

mz-DSC08290gmin6 czerwca, na terenie centrum sportowo rekreacyjnego w Brodach odbył się happening profilaktyczny pod nazwą „Dzień Szkoły bez Przemocy”. Na spotkanie przybyło wielu uczniów i nauczycieli z gimnazjum w Rudzie, Krynkach oraz szkół podstawowych: z Dziurowa, Adamowa, Stykowa, Brodów i Krynek. Impreza zakończyła się dyskoteką na wolnym powietrzu.

Happening rozpoczął się marszem uczniów szkół z plakatami i transparentami. Następnie na boisku w Brodach, przedstawiciele szkół wystawiali scenki teatralne, śpiewali piosenki, poruszające temat przemocy w szkole. W imprezie uczestniczyli przedstawiciele Policji, Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Starachowicach, radni oraz wójt Andrzej Przygoda. Impreza zakończyła się wspólnym koncertem zespołu "TOFFI BAND" oraz gimnazjalistów.

Happening był okazją zarówno do kulturalnego spędzenia czasu, wzajemnego poznania się uczniów oraz przekazania im zasad postępowania wobec agresji.

Na imprezie poruszany był także temat wrażliwości na potrzeby innych, bowiem gimnazjaliści z Rudy zbierali datki na sprzęt rehabilitacyjny dla swej koleżanki. Ciekawe spotkanie zorganizowało Publiczne Gimnazjum w Rudzie we współpracy z Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach. Gmina Brody wsparła realizację happeningu przekazując pieniądze na ten cel.

 

 


Zdjęcia:


 

Poprawiony: czwartek, 09 czerwca 2011 11:47
 

Czy wiesz, że...

skwkrgłazy z rezerwatu "Skały w Krynkach" powstały z osadów dolnotriasowej rzeki, a zaledwie 2 km od  od rezerwatu, znajduje się odsłonięcie skał powstałych w podobnym okresie, lecz w środowisku morskim. Zobacz

elektronik sigara