Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Pierwszy festyn na Dzień Dziecka (zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Frolovs, Mariusz Zawłocki   
wtorek, 07 czerwca 2011 08:34

l-DSCF8590minW piątek, 3 czerwca, w Szkole Podstawowej w Lubieni, odbył się pierwszy festyn z okazji Dnia Dziecka. Impreza była udana, dorośli i dzieci bawili się na niej aż do wieczora. Było wiele zabawnych konkurencji i dyskoteka na wolnym powietrzu. Rodzinny festyn zorganizowany został przez Radę Rodziców, dyrektora szkoły i nauczycieli.

Przybyłych gości przywitali: Przewodnicząca Rady Rodziców –pani Edyta Kozłowska i Dyrektor  SP w Lubieni -  Zbigniew Śliwa, zapraszając jednocześnie do wspólnej zabawy. Zabawa była rzeczywiście świetna, zarówno dla tych najmłodszych, jak i dla ich rodziców, a nawet przybyłych dziadków. Obecny był także ksiądz kanonik Krzysztof Orzeł. Festyn rozpoczął się pokazami policyjnymi. Można było oglądać radiowóz, policyjne  motocykle, ale największą atrakcją był pokaz tresury psa policyjnego. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brodach także zaprezentowali obecnym swój wóz i sprzęt do gaszenia pożarów. W międzyczasie można było posilić się kiełbaską przy wielkim grillu, nad którym pieczę mieli tatusiowie. Były również pączki, napoje i pyszna wata cukrowa oraz popcorn.  Dzieciaki spalały zjedzone kalorie na ogromnych zjeżdżalniach  i trampolinach, a także w zorganizowanych konkursach (rzuty do celu, kto najszybciej zrobi mumię, kalambury, przeciąganie liny, skoki przez skakankę). Najmłodsi nie tylko bawili się wspaniale, ale też szałowo wyglądali w kolorowych fryzurach, ozdabianych przez panią Iwonę Galas i makijażach wykonywanych przez panią Edytę Kozłowską. Zabawę uświetnił występ zespołu tanecznego z Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej  w Brodach, zaś oprawę muzyczną imprezy zapewnił zespół „Metamorfoza”. Warto podkreślić,  że wszystkie pyszności i większość atrakcji były dostępne bezpłatnie, dlatego już na początku imprezy padły słowa podziękowania dla hojnych sponsorów:  Jana Łęckiego (Zajazd „Szary Wilk”), Jarosława Kucharskiego i Katarzyny Kucharskiej - Orczyk (piekarnia), Rajmunda Drożdża – radnego z Lubieni, Marzeny i Roberta Strojny, Anny i Andrzeja Pawłowskich, Państwa Krześniaków (Punkt Apteczny w Lubieni), Katarzyny i Konrada Lisów, Agnieszki i Mirosława Złotorowiczów, Alicji i Stanisława Majeckich, Andrzeja Wójcika, Iwony Galas (zakład fryzjerski w Lubieni), zespół „Metamorfoza”, oraz firm: „Jamar” i „Animex”.

 


Zdjęcia: (Szkoła Podstawowa w Lubieni)


 

Poprawiony: wtorek, 07 czerwca 2011 14:03
 

Czy wiesz, że...

oltarz-ofiarjeden z olbrzymich głazów w rezerwacie "Skały w Krynkach", według miejscowej legendy służył za ołtarz ofiarny?

Podobno niejaki Gutan składał tam krwawe ofiary bogowi Krynosowi.

elektronik sigara