Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Tydzień Europejski w Dziurowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Garbala, Mariusz Zawłocki   
piątek, 03 czerwca 2011 11:25

dz-tydzien-europejski5minGdzie urodził się Andersen? Skąd pochodzą Muminki? Kto i gdzie stworzył Smerfy? Tego wszystkiego mogli dowiedzieć się uczniowie podczas Tygodnia Europejskiego, który 27 maja zakończył się w Szkole Podstawowej w Dziurowie.

Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialnej pt.: „Podróż po Europie”. Został rozstrzygnięty konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. I miejsce ex-equo zajęły uczennice klasy VI: Adrianna Bębas i Weronika Gębura.

Zwycięzcami konkursu na najciekawszy plakat o wybranym kraju Unii Europejskiej zostali uczniowie klasy II w składzie: Julia Borcuch, Agata Chodnikiewicz, Wiktor Jamski, Bartosz Jankowicz, Przemysław Jary, Emil Kania, Patryk Kłonica, Patryk Kurek, Michał Olszewski, Jakub Piwnik, Agata Świtoń. Zaprojektowali oni piękną wizytówkę o Polsce.

Na zakończenie uczennice klasy IV i V zaśpiewały piosenkę szwedzkiego zespołu ABBA pt. „Mamma mia”, a wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły mięli okazję spróbować przysmaków z Niemiec, Włoch, Szwajcarii i Francji. Nad całym przebiegiem Tygodnia Europejskiego czuwali nauczyciele: Karolina Piotrowska i Agata Garbala.

 


Zdjęcia: (Szkoła Podstawowa w Dziurowie)


 

Poprawiony: piątek, 03 czerwca 2011 11:48
 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.

elektronik sigara