Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Wycieczki do lasu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 02 czerwca 2011 12:42

l-Kutery-przedszkole027minPrzedszkolaki ze Stawu Kunowskiego oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dziurowie, Dzień Dziecka spędzili na ciekawych wycieczkach do lasu. Najmłodsze dzieci odwiedziły Szkółkę Leśną w Kuterach a uczniowie klas ze szkoły w Dziurowie pojechały do Centrum Edukacji Przyrodniczej w Marculach.

Przedszkolakom ze Stawu Kunowskiego, o pracy leśników, opowiadał gospodarz szkółki - Pan Zbigniew Świrta. Ta ciekawa lekcja urozmaicona była konkursami wiedzy oraz zawodami sportowymi. W ośrodku edukacyjnym w Marculach, największą atrakcją dla dzieci było Arboretum - ogród botaniczny z bogatą kolekcją drzew, krzewów oraz alpinarium.

Uczniowie klas 0 – III ze szkoły w Dziurowie obejrzeli film pt.: „Dzik Ryjo”, który opowiadał o pracy leśnika i pomocy zwierzętom podczas zimy. Ich starsi koledzy z klas IV – VI uczestniczyli  prezentacji poświęconej najciekawszym zakątkom województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego.

Wycieczka do Marcul zakończyła się pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Poczęstunek ufundowała Rada Rodziców działająca przy szkole w Dziurowie.

 

 

 

 


Zdjęcia: (Fot.: Przedszkole w Stawie Kunowskim, Szkoła Podstawowa w Dziurowie)

 

Poprawiony: piątek, 03 czerwca 2011 11:35
 

Czy wiesz, że...

skwkrgłazy z rezerwatu "Skały w Krynkach" powstały z osadów dolnotriasowej rzeki, a zaledwie 2 km od  od rezerwatu, znajduje się odsłonięcie skał powstałych w podobnym okresie, lecz w środowisku morskim. Zobacz

elektronik sigara