Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Konkurs mitologiczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wlazłowska, Mariusz Zawłocki   
czwartek, 02 czerwca 2011 11:21

5min27 maja, w Szkole Podstawowej w Adamowie odbył się Gminny Konkurs Mitologiczny pod nazwą „Z mitologią za pan brat”. Przygotowały go nauczycielki  Krystyna Kwiecień i Iwona Kozdęba we współpracy z Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach. W konkursie rywalizowało siedem szkół  podstawowych: ze Stykowa, Adamowa, Brodów, Dziurowa, Lubieni, Stawu Kunowskiego i Krynek. W turnieju zwyciężyli uczniowie ze Stykowa.

Trzyosobowe zespoły uczniów zmagały się przez godzinę z konkursowymi zadaniami. Najlepszymi znawcami mitologii okazali się uczniowie ze Stykowa: Natalia Kwiecień, Karolina Kusiak i Michał Wrona. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Brodów: Maria Zawłocka, Małgorzata Jasztal i Michał Pastuszko. Trzecie miejsce przypadło przedstawicielom szkoły w Krynkach: Katarzyna Kucharska, Kamila Ździebło, Maria Aniołek. Każdy z uczestników otrzymał nagrody rzeczowe ufundowane przez Centrum Kultury i  Aktywności Lokalnej a dla szkół przygotowano pamiątkowe dyplomy.

 


Zdjęcia: (Fot. T. Margula, K. Wlazłowska)

 

Poprawiony: czwartek, 02 czerwca 2011 11:52
 

Czy wiesz, że...

grod2w Lubieni, na jednym ze wzgórz prawdopodobnie istniało kiedyś grodzisko. W 1363 r. wydano prawo lokacji wsi na prawie niemieckim. Zapewne osada rozwijała się bujnie skoro w 1440r. biskup Zbigniew Oleśnicki wystawił przywilej lokacji, na prawie magdeburskim - miasta Lubienia. Z nieznanych przyczyn lokacji nie zrealizowano.

elektronik sigara