Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Pierwszaki lubią książki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
wtorek, 31 maja 2011 09:11

czytelnicy-m23 maja, w Publicznej Szkole Podstawowej w Dziurowie, odbyło się uroczyste przyjęcie pierwszaków w poczet czytelników biblioteki. Po oficjalnej części spotkania i pasowaniu na czytelnika, dzieci po raz pierwszy wypożyczały książki. Zainteresowanie księgozbiorem było ogromne.

Pani Agata Garbala zapoznała pierwszaków z zasadami zachowania w bibliotece oraz sposobem wypożyczania książek.  Następnie nadszedł czas na uroczyste złożenie obietnicy i pasowanie na czytelnika. Dzieci otrzymały na pamiątkę książkę i dzienniczek lektur w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom''.

W poczet czytelników zostali przyjęci: Bębas Julia ,Gościński Jakub, Kępa Kamil, Kiełek Zuzanna, Krzewska Patrycja, Kubicki Bartosz, Lesiak Kamil, Nowak Patrycja ,Pocheć Gabriel, Świtoń Małgorzata, Turek Mateusz, Walkiewicz Nina, Walkiewicz Wiktoria

 

Czy wiesz, że...

kk3najprawdopodobniej już w 1353r. wybudowano modrzewiowy kościół w Krynkach p.w. Św. Marcina. Stał on przy obecnych zabudowanich ulicy Długiej. Do dziś stoi tam krzyż upamiętniający lokalizację świątyni. Podobno niektóre belki w kryneckiej dzwonnicy pochodzą z tego kościoła!

elektronik sigara