Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Brody wśród pereł turystyki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 26 maja 2011 08:22

montaz-minOkres urlopowy zbliża się wielkimi krokami. Jak wynika z analiz Polskiej Organizacji Turystycznej, w tym roku ponad 70% Polaków spędzi wakacje w kraju. Meteorolodzy szacują, że lato będzie najgorętsze od kilku lat. W związku z tym, portal www.turystyka.wp.pl postanowił przedstawić 13 najciekawszych zakątków Polski południowo-wschodniej. W takim doborowym towarzystwie znalazły się także Brody.

Autorzy witryny doceniają malownicze położenie Zalewu Brodzkiego, dużą ilość szlaków turystycznych oraz ciekawych zabytków w jego otoczeniu. Innym  wyróżnikiem akwenu są liczne skałki położone tuż nad jego brzegami.

Oprócz Brodów, w zestawieniu portalu wp.pl znalazły się znane miejscowości - perły turystyczne: Bodzentyn, Chęciny, Niedzica, Kalwaria Zebrzydowska, Rabka – Zdrój, Polańczyk – Zdrój, Dolina Będkowska, Dolina Prądnika (Ojców), Zamek w Tenczynie, Krzeszowice i Tyniec.

Poprawiony: czwartek, 26 maja 2011 08:59
 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.

elektronik sigara